Realizēts projekts „Kultūras mantojuma pieejamība Durbes pils muzejā”

Tukuma muzejā realizēts VKKF „Muzeju attīstības nozares programmas” un Tukuma novada pašvaldības līdzfinansēts projekts „Kultūras mantojuma pieejamība Durbes pils muzejā” (2017-1KMA-Mo4029).

Tā ietvaros veikta triju izstāžu zāļu telpu mākslinieciskās apdares renovācija un modernizēts apgaismojums, uzstādot LED gaismekļus. Projekta kopējās izmaksas bija 3600.00 EUR, no tā 50% veidoja VKKF piešķīrums.

Renovētajā izstāžu zālē skatāma kultūrvēsturiska izstāde „Gaišais ceļš”, kas veltīta reformācijas 500.gadadienai. Izstādē eksponēti 82 kultūrvēsturiski nozīmīgi priekšmeti no Tukuma muzeja, Turaidas muzejrezervāta, Valmieras muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Bauskas pils un Rundāles pils muzeja, kā Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Tukuma ev. lut. baznīcas.

Izstādē atspoguļots stāsts par Tukuma komtura, Durbes un Šlokenbekas īpašnieka Dītriha Butlara (?-1537) dalību Reformācijas procesos Livonijā. Izstādē pirmo reizi eksponēti arheoloģiskie atradumi no Durbes pils, Šlokenbekas muižas un Tukuma viduslaiku pils, kā arī interpretēti Zviedrijas nacionālajā arhīvā, Latvijas valsts vēstures arhīvā un Prūsijas hercoga slepenajā arhīvā esošie dokumenti, kas saistīti ar Butlara darbību.