Restaurēs sēdmēbeļu komplektu Džūkstes Pasaku muzejam

Piektdiena, 06.11.2015, 11:28

Valsts Kultūrkapitāla fonds ir atbalstījis Tukuma muzeja sagatavoto projektu Sēdmēbeļu komplekta restaurācija Lerha-Puškaiša viesistabas ekspozīcijai Džūkstes Pasaku muzejā”.

Projekta realizēšanas laiks: 2015. gada 2. novembra līdz 2016. gada 30. augustam.

Projekta mērķis ir saglabāt un padarīt plašākai sabiedrībai pieejamu bijušās Lancenieku skolas ēku, kur savulaik dzīvoja un strādāja pasaku krājējs Anss Lerhis – Puškaitis, atjaunojot telpu vēsturisko interjeru atbilstoši 20. gadsimta sākuma situācijai.

Projektā tiks īstenotas šādas aktivitātes:

Tiks veikta nozīmīga Tukuma muzeja eksponātu – sēdmēbeļu komplekta – sofas un četru krēslu – restaurācija, sagatavojot to pilnvērtīgai eksponēšanai A.Lerha-Puškaiša viesistabā.

Tiks papildināta ekspozīcija A.Lerha-Puškaiša viesistabā.

Muzeja apmeklētājiem plašākas iespējas iepazīt 19. gadsimta beigu lauku inteliģences dzīves vidi.

Uzlabota muzeja piedāvājuma kvalitāte, kas potenciāli palielinās apmeklētāju skaitu.

Projekta ietvaros tiks restaurēts sēdmēbeļu komplekts bīdermeiera stila formās (sofa un četri krēsli), kas ir lokāls vēlā bīdermeiera tradīcijās izgatavots Latvijas meistaru darbs. Saskaņā ar projektu, kas tiek izstrādāts Džūkstes Pasaku muzeja A.Lerha-Puškaiša piemiņas telpu interjera ekspozīcijas projektam, priekšmetu ieplānots novietot rakstnieka viesistabā. Šāda tipa mēbeles ir tipisks Latvijas vidusšķiras interjera elements 19. un 20. gadsimta sākumā. Izvērtējot vēsturiskās fotogrāfijās redzamo, telpas paredzētas iekārtot, izmantojot tikai no lokāliem materiāliem (bērza, oša) izgatavotas provinces amatnieka mēbeles. Šiem kritērijiem atbilst konkrētais sēdmebeļu komplekts.

Projekta kopējās izmaksas ir 2662,00 EUR, no kurām Valsts kultūrkapitāla fonda finansējums – 1330,00 EUR un Tukuma novada Domes līdzfinansējums – 1332,00 EUR.

Līgums (Nr. 2015-3-KMA041) ar Valsts Kultūrkapitāla fondu noslēgts 2015. gada 2. novembrī.

Informācija sagatavota 02.11.2015.

Tukuma muzeja projektu vadītāja