Tukuma pilsētas vēstures muzejs "Pils tornis"
Brīvības laukums 19a
Tel.: + 371 631 24348

Pils torņa aktualitātes

Skatāma izstāde par tukumniekiem

Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" Rožu svētku laikā atklāta izstāde „Tukumnieki un draugi” - par mums, tukumniekiem, un mūsu draugiem. Par mūsu pilsētu un sadraudzības pilsētām, par mūsu dzīvi, par ikdienas rūpēm un vērtībām, par brīvā laika nodarbēm, par tagadnes ritmu un nākotnes sapņiem.

Izstāde „Nākamā pietura - Tukums”

Līdz 8. jūlijam Tukuma pilsētas vēstures muzejāPils tornis” skatāma interaktīvā izstāde „Nākamā pietura - Tukums”. Par dzelzceļa līniju Rīga - Tukums 140 gadu laikā un tās ietekmi Tukuma pilsēta attīstībā.

Tukuma Mākslas skolas audzēkņu darbi - veltījums Latvijai un Tukumam

No 27. aprīļa līdz 31. maijam pie Tukuma pilsētas vēstures muzeja „Pils tornis” vides objektā „Vārti no pagātnes uz nākotni” virtuāli skatāmi Tukuma Mākslas skolas audzēkņu darbi „Veltījums Latvijas simtgadei un mūsu Tukuma pilsētas 765 jubilejai”. Informācija: 25622131, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Valsts valodas diena „Latviešu valoda ir pašpietiekama”

12. maijā plkst. 11.00 Pils tornī notiks Valsts valodas dienas pasākums „Latviešu valoda ir pašpietiekama” Tukuma literātu apvienības vadītāja, rakstniece Guna Roze stāstīs par aizguvumiem no angļu un krievu valodām, svešvārdu lietošanu un kā to pašu pateikt daiļskanīgāk latviešu valodā.

Skolēnu grupas aicinātas pieteikties „Drošības stundai”

Izstādes „Nākamā pietura – Tukums” ietvaros Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis” piedāvā bezmaksas izglītojošu pasākumu „Drošības stunda”. Tās laikā bērniem un jauniešiem tiek stāstīts, kā pareizi un droši uzvesties dzelzceļa tuvumā.

Nodarbība „Esi formā!”

19. janvārī no 14.00 pie Tukuma pilsētas vēstures muzeja „Pils tornis” sadarbībā ar Tukuma jaunsardzes vienību norisināsies nodarbība „Esi formā!”. Interesenti aicināti pārbaudīt fizisko sagatavotību, prasmes un iemaņas, darbojoties āra apstākļos. Attapības uzdevumi, šaušana, ieroča izjaukšana un salikšana, aktivitātes “bumbvedējs” un “munīcijas nogādāšana līdz raķešu punktam”.

Tukumā atvērs Ļeņina pieminekļa kapsulu

7. novembrī 16:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” notiks Ļeņina pieminekļa kapsulas atvēršana. Ļeņina piemineklis tagadējā Brīvības laukumā tika uzstādīts 1955. gada novembrī. 1990.gada 29. maijā Tukums kļuva par pirmo vietu Latvijā, kur Ļeņina piemineklis tika novākts.