Pils tornis
Brīvības laukums 19a
Tukums, LV-3101
Tel.: + 371 631 24348
Mob.: + 371 25622131
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Pierakstīties jaunumiem

Pils torņa aktualitātes

Līdz 2. jūlijam Pils tornī skatāma Tukuma slimnīcas 130 gadu jubilejas izstāde „Sanitas”

Tukuma pilsētas vēstures muzeja „Pils tornis” izstādē iespēja aplūkot 130 brīnumainus priekšmetus no Tukuma slimnīcas, kas vēl ir saglabāti pēc "lielās pagraba tīrīšanas". Izstāde par astoņām medicīnas jomām - zobārstniecību, pediatriju un dzemdniecību, diagnostiku, laboratorija un pataloģija, ķirurģija un terapija.

   

Asins donoru diena Tukumā. Ziedo asinis un apmeklē medicīnas izstādi bez maksas

Valsts asinsdonoru centrs rīko izbraukumu uz Tukumu. Donoru diena norisināsies 21. jūnijā no 9:00 līdz 13:00 Latvijas Sarkanā Krusta Tukuma filiālē Kurzemes ielā 5A. Donori, kas ziedos asins, saņems bezmaksas apmeklējumu pilsētas vēstures muzeja „Pils tornis” medicīnas izstādē „Sanitas”.

   

Pils tornī atvērs britu BBC žurnālista Vincenta Hanta grāmatu par Otro pasaules karu

18. jūnijā 14:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā atvērs vairākkārt godalgotā britu BBC žurnālista Vincenta Hanta (Vincent Hunt) grāmatu „Asinis mežā: Otrā pasaules kara beigas Kurzemes katlā” („Blood in the Forest: the end of the Second World War in the Courland Pocket”). Vincenta Hanta grāmata ir aculiecinieku, karavīru, civiliedzīvotāju, atmiņu stāstu par Kurzemes katla laikā piedzīvotajām šausmām apkopojums. Starp grāmatā publicētajām intervijām ir iekļautas arī Kārļa Vārnas, Emīla Braunberga, Leonharda Stangas, Arnolda Šulca atmiņas.

   

Izglītojoša lekcija par sauļošanās ietekmi izstādē „Sanitas”

24. maijā 14:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” kārtējais izglītojošais pasākums „Saules labās un sliktās puses”. Tuvojoties vasarai un skolēnu vasaras brīvlaikam, „Tukuma Centra aptieka” vadītāja Agnese Ritene un farmaceite Evija Gailuma piedāvā uzzināt visu par sauļošanos.

   

Demonstrē filmu par Tukuma slimnīcu

4. maijā 12:00 un 14:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” demonstrēs filmu „Tukuma slimnīcai 130”, kurā atainota Tukuma poliklīnikas un slimnīcas izaugsme 130 gadu garumā. Filmu sagatavojis SIA „DK Media”. Ieeja - ar muzeja biļeti.

   

Agneses Ritenes un Evijas Gailumas izglītojoša lekcija par vitamīniem

19. aprīlī 14:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” notiks „Tukuma Centra aptieka”  vadītājas Agneses Ritenes un farmaceites Evijas Gailumas izglītojošā lekcija „Vitamīni”. Lekcija norisinās medicīnas izstādes „Sanitas’’ ietvaros.

   

Initas Lazares lekcija par mediķa profesiju

29. martā 14:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” Tukuma slimnīcas galvenās māsas Initas Lazares lekcija par mediķa profesiju. Aicināti 9. un 12. klašu absolventi un interesenti. Ieeja - bezmaksas. Lekcija norisinās izstādes „Sanitas’’ ietvaros (lat.val. - „Veselība”). Plašāka informācija: 63124348, 25622131,  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu . Vietu skaits ierobežots!