Tukuma pilsētas vēstures muzejs "Pils tornis"
Brīvības laukums 19a
Tel.: + 371 631 24348

Tukumniekus aicina piedalīties izstādes veidošanā par kino

Otrdiena, 19.02.2019, 13:50

Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis” vasaras vidū, kad notiks Tukuma pilsētas svētki „Precību spēles Tukumā”, jau tradicionāli iecerējis atvērt jaunu izstādi ar nosaukumu „Kino Tukumā”.

Izstādē apmeklētāji varēs uzzināt par kino skatīšanās tradīcijām Tukuma pilsētā - kinoteātriem un to darbiniekiem dažādos vēstures posmos, par kino veidošanā iesaistītajiem tukumniekiem – profesionāļiem un amatieriem, kino aktieriem, kā arī par filmām, kas uzņemtas Tukumā un pilsētas apkārtnē.

Tukuma pilsētā ir uzņemtas vairākas filmas dažādos laika periodos – „Rita”, „Vella kalpi”, „Ilgais ceļš kāpās”, „Rīgas sargi”, „Rūdolfa mantojums”, „Nameja gredzens”, „Ausma”, „Tēvs Nakts”, „1906.”.

Pils tornis aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri varētu palīdzēt izstādes veidošanas procesā. Vizuālā materiāla papildināšanai nepieciešamas fotogrāfijas un filmu uzņemšanas un demonstrēšanas aparāti. Noderīgs būs arī fotomateriāls ar tukumnieku piedalīšanos masu skatos, kā arī atmiņu vēstījumi.

Izstāde norisināsies Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” Brīvības laukumā 19a no 2019. gada 13. jūlija.

Priekšmetus aicina nodot muzejā, informācija: 25622131, 63124348.

Fotogrāfijā - reklāma filmām kinoteātrī „Meteors” 1929. gadā no Tukuma muzeja krājuma.