Pastariņa muzejs

21. jūnijs, 2018 plkst.13:00:00
29. aprīlis, 2018

Pasākumi

21. jūnijā 13.00 Pastariņa muzejā Vasaras saulgrieži latviskās tradīcijās.

Lai visu gadu saglabātu mundrumu un skaistumu, drosmīgākie plkst. 6:00 aicināti mazgāties rīta rasā un avota ūdenī.

No plkst. 10:00 svētku gatavošanas process, kad apmeklētāji aicināti: rotāt telpas, darināt saules vārtus un uguns riteni, siet pirts slotiņas un kurināt pirtiņu, kā arī gatavot saulgriežu ēdienus - iemīcīt un cept rudzu maizīti, siet sieru, gatavot plātsmaizes un pīrāgus. Neiztrūkstoša ir pļavas zāļu lasīšana svētku vainagiem.

Plkst. 19:00 saulgriežu ieskandināšana ar dejām, dziesmām un rotaļām līdz rīta gaismai, pirtī iešana un uguns riteņa laišana.

Rīta agrumā - rullēšanās rīta rasā.

Dalība pasākumā: skolēniem, studentiem, pensionāriem un citu novadu invalīdiem - 1.00 EUR, pieaugušajiem - 1.50 EUR, ģimenes biļete - 3.00 EUR.

Pievienot komentāru

Vārds (obligāti)