Pastariņa muzejs
Tel.:

Par Pastariņa muzeju

Pirmdiena, 06.02.2012, 21:33

Muzejs atrodas Tukuma novada Zentenes pagasta Dzirciemā - lauku sētā "Bisnieki", kur dzimis rakstnieks Ernests Birznieks – Upītis (1871-1960). Muzejs veltīts populāram grāmatu tēlam Pastariņam, kā rakstnieks saukts bērnībā. Pastariņa muzejs ir muzejs bērniem, kas paši vēlas darīt lauku darbus, apgūt tradicionālās spēles un rotaļas, iepazīt Ziemeļkurzemes lauku sētas sadzīvi un tradīcijas, izstaigāt Pastariņa taku un iepazīt Birznieku dzimtas vēsturi.

Pastariņa mīļākā rotaļu vieta bija piecžuburu liepa, kas 2011. gadā nolūza. Atveidojot to  laiku, kad savās bērna gaitās skrēja mazais Pastariņš, ābeļdārzā izveidots vecās "Bisnieku" sētas makets.  Tajā esošās ēkas ir tik mazas, ka tajās dzīvot var tikai "knēvelīši".

Īstajā lauku sētā ir rindu klēts, kurā zem viena jumta atradās gaļas klēts ar gaļas baļļu un lielajiem svariem, labības klēts ar graudu apcirkņiem un miltu kastēm un rokas dzirnām, mantu klēts ar dažādām iedzīves lietām, kā arī vāgūzis. Dzīvojamā ēka iekārtota tā, kā tas bija rakstnieka brāļa Kārļa Birznieka dzīves laikā.

Īpašs piedāvājums apmeklētājiem ir īstas lauku rudzu maizes cepšana vecajā maizes krāsnī.