Pastariņa muzejs
Tel.:

Muzeja apkārtne

Pirmdiena, 06.02.2012, 21:32

"Bisnieki" atrodas Dzirciemā, kur saglabājusies tradicionālā Ziemeļkurzemes lauku ainava ar izklaidus novietotām sētām, baznīcu, kapsētu, veco un jauno skolu un ezeru.

„Bisnieku” sēta pastāv jau vairāk kā 300 gadu un laika gaitā tās apbūve ir vairākkārt mainījusies. Laikā, kad tur dzīvoja Pastariņš, ēkas bija izvietotas ap neregulāru pagalmu, kam cauri izvijās ceļš. Dzīvojamā māja tolaik atradās pašā ošu gravas malā, tās galā – vecais stallis un vāgūzis, bet iepretim - vairākas klētis un kūtiņas.

Rakstnieka brālis Kārlis Birznieks veco „Bisnieku” sētu pārveidoja atbilstoši modernā laikmeta prasībām: viņš uzbūvēja jaunu rindu klēti, seklo kūti un jaunu dzīvojamo māju. Visas šīs ēkas saglabājušās līdz mūsdienām.

Dzirciema apkārtnē joprojām saglabājies bagāts nemateriālās kultūras mantojums: tradīcijas, ticējumi, senas amata prasmes un no paaudzes paaudzē mantotas zināšanas. Pavisam netālu atrodas Pelēkais akmens, kas glabā daudzus stāstus, no kuriem dažus pierakstījis arī E. Birznieks-Upītis.