Pastariņa muzejs
Zentenes pagasts "Bisnieki", Dzirciems
Tel.:

"Maizes cepšana Pastariņa muzejā"

Pirmdiena, 13.05.2013, 00:00

Uzmanību, atvērt jaunā logā. PDF

Programmas dalībniekiem ir iespēja apgūt maizes cepšanas iemaņas reālā Ziemeļkurzemes lauku sētā, latviešu Tautas rakstnieka Ernesta Birznieka - Upīša (Pastariņa) dzimtajās mājās.
Iepazīšanās ar maizes cepšanas sagatavošanās darbiem sākās maltuvē, kur starp smagiem dzirnakmeņiem tiek malti milti. Virtuvē ierauga sagatavošana maizes abrā, raudzēšana siltā vietā.
Programmas dalībnieki veido kukulīšus un ar lizi liek maizi īstā maizes cepšanas krāsnī. Maizei cepoties ir laiks tuvāk iepazīt lauku sētas iekārtojumu, sadzīvi, dabu un Pastariņa atmiņas. Maizes cepšanas programmu iespējams papildināt ar pašrocīgu sviesta kulšanu. Ikviens programmas dalībnieks var nogaršot pašu cepto smaržīgo maizi, būt gandarīts par jaunajām zināšanām un praktiskajām iemaņām.

Mērķauditorija: 9. klases skolēni, interesenti

Norises laiks: visu gadu

Norises vieta: Pastariņa muzejs

Cena: 75.00 EUR /grupai līdz 30 personām, par katru papildus personu 2.50 EUR (īsā programma, ekskursija, maizes nogaršošana, ikdienas darbi, rotaļas);

110.00 EUR /grupai līdz 20 personām, par katru papildus personu 5.50 EUR;  (garā programma - ekskursija, maizes kukulīšu veidošana, cepšana, citi ikdienas darbi, rotaļas).

Plašāka informācija: Sanita Ratniece, tālr. 63154518; 28651091,

e-pasts: