Pastariņa muzejs
Tel.: +371 28651091
Mob.:

Pastariņa muzeja aktualitātes

Ernesta Birznieka - Upīša dzimšanas dienu atzīmēs, izstaigājot viņa dzimto vietu un atklājot jaunu ekspozīciju

8. aprīlī plkst. 13.00 Pastariņa muzejā atzīmēs rakstnieka Ernesta Birznieka - Upīša 147.dzimšanas dienu. Pasākumā atklās ekspozīciju „Pastariņš mājā, skolā un dzīvē”, kas stāsta par rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša dzīves gaitām un viņa devumu daiļradē.

Lieldienas Pastariņa muzejā

1. aprīlī plkst. 13.00 Lieldienas Pastariņa muzejā. Apmeklētāji aicināti meklēt atbildi uz mūžseno jautājumu - kāpēc tieši zaķi Lieldienās cilvēkiem nes olas? Zaķu darbnīcā krāsosim olas un veidosim Lieldienu dekorus.

Pastariņa muzejā atzīmēs pavasara iestāšanos

18. martā plkst. 13.00 Pastariņa muzejā latviskās tradīcijās atzīmēs Pavasara saulgriežus. „Bisnieku” viensēta ir vairāk nekā 400 gadus sena un tajā var iepazīt Ziemeļkurzemes lauku sētas sadzīvi un tradīcijas, tādēļ arī saulgrieži muzejā vienmēr tiek svinēti latviskās noskaņās.

Pavasara saulgriežu skoliņa Pastariņa muzejā

No 1. marta līdz 21. martam Pastariņa muzejs skolēnu un pieaugušo grupām, kā arī ģimenēm piedāvā programmu „Pavasara Saulgriežu skoliņa”. Apmeklētāji aicināti izzināt saulgriežu tradīcijas, no dabas materiāliem darināt telpu rotājumus, piedalīties pavasara modināšanā - putnu saukšanā, spēka dziesmu dziedāšanā un olu krāsošanā.

Pastariņa muzejā latviskās tradīcijās atzīmēs Ziemas saulgriežus

21. decembrī 13:00 Pastariņa muzejā atzīmēs Ziemas saulgriežus latviskās tradīcijās. Apmeklētāji aicināti piedalīties tradicionālās saulgriežu izklaidēs. Lai nākamais gads būtu veiksmes pilns, notiks īpašais bluķa vilkšanas pasākums.

Pastariņa muzejā turpmāk bezmaksas ieeja

Projekta „Jauna ekspozīcija Pastariņa muzejā” realizācijas ietvaros no 2017. gada 1. oktobra turpmākos piecus gadus Pastariņa muzejā ikvienam apmeklētājam ieeja būs bez maksas. Izmaiņas neattiecas uz pārējiem muzeja sniegtajiem pakalpojumiem.

Pastariņa muzejam - 50

1. oktobrī vienai no Tukuma muzeja struktūrvienībām Pastariņa muzejam aprit 50 gadi kopš muzeja atvēršanas. Šis muzejs ir vienīgā atjaunotā Ziemeļkurzemes lauku sēta, kurā var iepazīt latviešu dzīvesveidu, kad tajā dzīvoja rakstnieks E. Birznieks - Upītis (1871-1960), bērnībā saukt par Pastariņu. Muzeja jubilejas ietvaros tapusi jauna ekspozīcija par rakstnieku. Savukārt apmeklētājiem ieeja turpmāk muzejā būs bez maksas.