Pastariņa muzejs
Zentenes pagasts "Bisnieki", Dzirciems
Tel.: +371 28651091
Mob.:

Pastariņa muzejā latviskās tradīcijās atzīmēs Rudens saulgriežus

Trešdiena, 12.09.2018, 06:28

22. septembrī plkst. 13.00 Pastariņa muzejā interesenti aicināti izzināt un svinēt Rudens saulgriežus latviskās tradīcijās.

Rudens saulgrieži saukti arī par Miķeļiem jeb Miķeļdienu, kas uzskatāma par gada auglīgākās daļas aizvadīšanas svētkiem. Svētku latviskais nosaukums ir Apjumības jeb Appļāvības, jo šajā dienā pēdējo reizi pļāva labību. Miķelis latvju dainās saukts par bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos.

Saulgriežu pasākumā apmeklētāji aicināti lasīt ābolus un gatavot ābolu virtenes, cept tradicionālos Rudens saulgriežu gardumus, tajā skaitā arī īpašo saulgriežu maizīti un nobaudīt to. Latviskās rotaļās aicināti piedalīties gan mazi, gan lieli. Dzejas dienu ietvaros, notiks dzejas lasījumi par rudens tēmu.

Astronomiskais rudens šogad iestājas 23. septembrī plkst. 4.54.

Dalība pasākumā:

Skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem: 1.00 EUR (Tukuma novada invalīdiem - bezmaksas)
Pieaugušajiem: 1.50 EUR

Ģimenes biļete: 3.00 EUR (1 - 2 pieaugušie un 2 vai vairāk bērnu līdz 18 gadiem)