Pastariņa muzejs
Zentenes pagasts "Bisnieki", Dzirciems
Tel.: +371 28651091
Mob.:

Vasaras saulgrieži latviskās tradīcijās Pastariņa muzejā

Piektdiena, 08.06.2018, 09:13

21. jūnijā 13.00 Pastariņa muzejā Vasaras saulgrieži latviskās tradīcijās.

Vasara šogad iestāsies 21. jūnijā plkst. 13.07, taču drosmīgākie aicināti mazgāties rīta rasā un avota ūdenī jau plkst. 6.00, lai visu gadu saglabātu mundrumu un skaistumu.

No plkst. 10:00 svētku gatavošanas process, kad apmeklētāji aicināti: rotāt telpas, darināt saules vārtus un uguns riteni, siet pirts slotiņas un kurināt pirtiņu, kā arī gatavot saulgriežu ēdienus - iemīcīt un cept rudzu maizīti, siet sieru, gatavot plātsmaizes un pīrāgus. Neiztrūkstoša ir pļavas zāļu lasīšana svētku vainagiem.

Plkst. 19:00 saulgriežu ieskandināšana kopā ar Tukuma vokālo studiju „Varavīksne” Anitas Geidānes vadībā, dejas un rotaļas līdz rīta gaismai, pirtī iešana un uguns riteņa laišana. Rīta agrumā - rullēšanās rīta rasā.

Dalība pasākumā: skolēniem, studentiem, pensionāriem un citu novadu invalīdiem - 1.00 EUR, pieaugušajiem - 1.50 EUR, ģimenes biļete - 3.00 EUR.