Tukuma Mākslas muzejs
Harmonijas iela 7
Tukums, LV-3101
Tel.: +37125494677
Mob.:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Izstādes "Plenērā" atklāšana

Mākslas muzejs

25. augusts, 2018 plkst.12:00:00
16. jūnijs, 2018

Pasākumi

25. augustā plkst. 12.00 Tukuma Mākslas muzejā atklās izstādi „Plenērā”. Tajā apkopoti dažādu autoru mākslas darbi no skicēm, līdz pabeigtiem gleznojumiem, piedāvājot apmeklētājiem ieskatīties plenēra aizsākumos, radošās darbības daudzveidībā un plašajās iespējās.

Vasara ir tas laiks, ko gleznotāji bieži izmanto glezniecībai brīvā dabā – plenērā. Tuvojoties rudenim, mākslinieku albumus un darbnīcas pilda brīvdabā tapušās skices, uzmetumi un gatavie darbi, kuru iedvesma un motīvi rasti, strādājot ārpus telpām.

„Dabas studēšana ir viena no tām nodarbēm, ar ko mākslinieki ir aizrāvušies kopš senseniem laikiem. Šobrīd gleznošana brīvā dabā šķiet viegli realizējama, ja vien laika apstākļi to ļauj – nepieciešams vien paņemt gleznošanas piederumus un atrast tīkamu vietu gleznošanai. Bet tas tā nav bijis vienmēr. Izstāde stāsta ne tikai par mākslinieku kā dabas pētītāju, noskaņu tvērēju, radot priekšstatu par gleznotāju darbību brīvā dabā, bet arī sniedz plašāku informāciju par plenēra aizsākumiem un priekšnosacījumiem tā popularitātei un attīstībai,” tā izstādi raksturo Tukuma Mākslas muzeja vadītāja Inese Klestrova.

Eksponēti Johana Valtera, Kārļa Miesnieka, Eduarda Kalniņa, Franciska Varslavāna, Miervalža Ķemera, Dzidras Baumas un citu autoru darbi. Līdzās Tukuma Muzeja krājuma darbiem skatāmas arī Mūkusalas Mākslas salona gleznas.

Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā - bezmaksas. Izstāde skatāma no 2018. gada 25. augusta līdz 25. novembrim.

Pievienot komentāru

Vārds (obligāti)
E-pasts (obligāti)
Mājas lapa
Aizsardzības kods
Atjaunināt