Tukuma Mākslas muzejs
Tel.:

Ēkas vēsture

Pirmdiena, 06.02.2012, 20:03

Mākslas muzejs atrodas Tukuma vecpilsētā, Harmonijas ielā 7. Ēkas būvēta 1880. gadā. Pirmais tās īpašnieks barons Pauls fon der Reke bijis arī pilsētas parka veidošanas iniciators. 1890. gadā šo gruntsgabalu ar divām cieši kopā sabūvētām ēkām iegādājies valsts padomnieks, ārsts un goda miertiesnesis N. Jorbans, kurš šeit dzīvoja un praktizēja līdz 1917. gadam.

Kopš 19. gadsimta beigām līdz pat 1997. gadam Harmonijas ielā 7 atradās banka. Interesanti, ka pirmā telefona līnija Tukumā savienoja tieši šo namu ar Vāgnera dārzu pie Jumpravas ezera. Savukārt, 1905. gada novembrī no šī nama 2. stāva dzīvokļa, ko īrēja barons Rādens, nemiernieki apšaudīja Ekmana viesnīcu, kur bija apmetušies dragūni.

Muzejs Harmonijas ielā 7 atrodas kopš 1997. gada.

Plašāku informāciju par ēkas vēsturi un arhitektonisko vērtību var iegūt muzejā.