Tukuma Mākslas muzejs
Harmonijas iela 7
Tel.: +37125494677
Mob.:

Ilzes Pauliņas un Alberta Pauliņa jubileju izstāde „Mēs abi”

Mākslas muzejs

2. decembris, 2018 līdz 27. janvāris, 2019
30. novembris, 2018

Izstādes

No 2. decembra līdz 2019. gada 27. janvārim Tukuma Mākslas muzejā skatāma Ilzes un Alberta Pauliņu jubileju izstāde „Mēs abi”. Tā sniedz iespēju iepazīt un no jauna ieraudzīt abu mākslinieku daiļradi no tās pirmsākumiem līdz pavisam nesenam laikam, apkopojot gleznotājiem raksturīgos darbus no dažādiem radošā veikuma periodiem un žanriem.

Ilzes un Alberta Pauliņu retrospektīvā gadumijas kopizstāde “Mēs abi” atzīmē mākslinieku jubilejas. 2018. gadā svinam gleznotāja Alberta Pauliņa apaļo 70 gadu dzimšanas dienu, un aizsākam 2019. gadu, kad 65 gadu jubilejā sumināsim Ilzi Pauliņu. Abi mākslinieki vēl joprojām aktīvi glezno un piedalās izstādēs, priecējot skatītājus ar jauniem darbiem un ļaujot lepoties ar Tukuma gleznotājiem.

Izstādē apskatāmi autoru īpašumā esoši darbi, to papildina gleznas no privātpersonu kolekcijām, Talsu novada muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības muzeja krājuma.

Ilzes Pauliņas (1954) dzimtā puse ir Tukums. beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas (toreiz – Valsts Mākslas akadēmija) Pedagoģijas nodaļu (1981), Rīgas augstāko Reliģijas zinātņu institūtu (2000). Izstādē Tukuma Mākslas muzejā apskatāmi darbi no dažādiem mākslinieces daiļrades posmiem – figurāli dekoratīvo periodu ar ornamentālo konturēto laukumu saspēli turpina līdzīgā stilā risināti interjera gleznojumi. No 1990. gadu beigām Ilze Pauliņa krasi maina glezniecisko rokrakstu, pievēršoties kristīga satura darbu gleznošanai – līdz ar to mainās arī izmantotie izteiksmes līdzekļi, atsakoties no dekoratīvisma par labu reālismam. Pēdējos gados gleznotāja simboliskā veidā risina reliģiskas tēmas, pastiprināti pievēršoties eksperimentiem ar gleznas virsmu – darbos tiek integrēti dažādi materiāli, piemēram, smiltis, finieris, virve, papīrs utt.

Alberts Pauliņš (1948) dzimis Latgales pusē – Krāslavā, bet lielāko dzīves daļu pavadījis Tukumā. Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (1982). Pirmajos gados pēc akadēmijas absolvēšanas mākslinieks glezno tonāli izsmalcinātus darbus, galvenokārt pievēršoties ainavas žanram. Turpmākajā daiļradē mākslinieka gleznās pieaug gan triepiena, gan krāsu ekspresija, dodot priekšroku spektra krāsām un straujam triepienam. Paralēli iecienītajam ainavas žanram, mākslinieks gleznojis arī figurālas kompozīcijas un klusās dabas.

Izstāde Tukuma Mākslas muzejā skatāma no 2. decembra līdz 2019. gada 27. janvārim.

Pievienot komentāru

Vārds (obligāti)