Tukuma Mākslas muzejs

15. janvāris, 2018 līdz 8. aprīlis, 2018
27. decembris, 2017

Izstādes

No 15. janvāra līdz 8. aprīlim Tukuma Mākslas muzejā mākslinieka Anša Artuma 110 gadu jubilejas izstāde „Gadalaiki”, kurā galvenokārt skatāmas mākslinieka radītās ainavas, aptverot gandrīz visu viņa radošās darbības periodu. Gleznas skatāmas no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Mūkusalas Mākslas salona un Tukuma muzeja krājumiem.

Savas dzīves laikā Ansis Artums visvairāk pievērsās ainavu glezniecībai, kas izstādē kārtotas pēc gadalaiku principa, apliecinot, ka mākslinieks visu gadu vērojis un gleznojis dabu sev apkārt. Artums ļoti daudz gleznoja Tukumu un tā mazās ieliņas, īpaši nomales. Viņa glezniecībai ir īpatnēja īpašība – tā liekas pazīstama un tuva, bet reizē arī savdabīga un neatkārtojama un pats mākslinieks - līdz galam neatklāts.

Izmaiņas viņa mākslinieciskajā darbībā manāmas pēc iedvesmojošā Parīzes apmeklējuma (1937): gleznās parādās košāki un tīrāki toņi un krāsu gamma sliecas uz zilajiem, violetajiem un sulīgi sarkanajiem toņiem. Iespējams, šīs izmaiņas attīstīja Artuma glezniecību tālāk, līdz visiem zināmajām košajām un ņirbošajām mākslinieka pavasarīgajām gleznām, kas vēstī par gaismu, prieku un brīvību.

Ansis Artums dzimis Rīgā (1908), bet vēlāk ar ģimeni pārcēlies uz Tukumu (1913). Uzņemts Latvijas Mākslas akadēmijā (1927), kur jau otrā kursa sākumā viņa spējīgumu pamanīja mākslinieks Vilhelms Purvītis, uzaicinot mācīties savā dabasskatu darbnīcā. Pēc akadēmijas beigšanas (1933) Artums devās atpakaļ uz Tukumu, kur pelnīja iztiku Jāņa Krieva podniecībā, apgleznojot traukus. Pirmā mākslinieka personālizstāde notika Rīgā (1957) kopā ar grafiķi Aleksandru Junkeru. Artuma māksla turpmākajos gados guva arvien lielāku popularitāti un māksliniekam tika sarīkotas vēl vairākas personālizstādes. Ansis Artums miris Tukumā (1997).

Izstāde skatāma no 2018. gada 15. janvāra līdz 8. aprīlim. Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā bezmaksas.

Izstādes kuratore

Paula Stutiņa

Tukuma Mākslas muzeja vadītāja p.i.

Tukuma Mākslas muzejs

Harmonijas ielā 7, Tukums

T.: 631 82391, 25494677

M.: http://tukumamuzejs.lv/makslas-muzejs

F.: https://www.facebook.com/TukumaMakslasmuzejs/

Tukuma Mākslas muzeja darba laiks:

No otrdienas līdz piektdienai: 11:00 – 17:00

Sestdienās, svētdienās: 11:00 – 16:00

Pirmdienās: slēgts

Ieejas maksa muzejā

Skolēniem un studentiem: bezmaksas
Pensionāriem, invalīdiem: EUR 1.00 (Tukuma novada invalīdiem - bezmaksas)
Pieaugušajiem: EUR 1.50

No 15. janvāra līdz 10. aprīlim Tukuma Mākslas muzejā Anša Artuma 110 gadu jubilejas izstāde „Gadalaiki”. Izstāde skatāma no 15. janvāra līdz 8. aprīlim. Grupas pieteikt iepriekš: 27843190, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .No 15. janvāra līdz 10. aprīlim Tukuma Mākslas muzejā Anša Artuma 110 gadu jubilejas izstāde „Gadalaiki”. Izstāde skatāma no 15. janvāra līdz 8. aprīlim. Grupas pieteikt iepriekš: 27843190, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Pievienot komentāru

Vārds (obligāti)