Tukuma Mākslas muzejs
Harmonijas iela 7
Tel.:

Akvareļu darbu izstāde „Plūstošās robežas”

Mākslas muzejs

1. jūlijs, 2017 līdz 1. oktobris, 2017
5. jūnijs, 2017

Izstādes

No 1. jūlija līdz 1. oktobrim Tukuma Mākslas muzejā skatāma akvareļu darbu izstāde „Plūstošās robežas”, kurā eksponēti latviešu akvarelistu darbi.

Izstāde „Plūstošās robežas” aptver latviešu mākslinieku akvareļglezniecības darbus no 20.gs. 60. gadiem līdz pat pavisam svaigiem latviešu mākslinieku darbiem, kas tapuši vēl šajā, 2017. gadā. Izstāde veidota kā ieskats akvareļglezniecības meistarībā, apskatot dažādus žanrus, tehniskos risinājumus, plašo formātu izmantojumu, kā arī akvareļu krāsu īpatnības.

Nosaukums „Plūstošās robežas” ietver brīžiem neskaidro robežu starp mākslinieka un akvareļa attiecībām, tehnikas pakļaušanos māksliniekam un otrādi, kā arī dažādo glezniecības paņēmienu klāstu no vienkāršām un skaidrām formām, līdz nekonkrētiem pludinātiem, savstarpēji saistītiem krāsu laukumiem. Akvareļglezniecība uzskatāma par īpaši sarežģītu tehniku, kas prasa meistarību un labu akvareļu dabas un tehnikas pazīšanu. Izstādē apskatāmie mākslinieku darbi ļauj ieskatīties plašajā un reizēm sarežģītajā akvareļglezniecības pasaulē, saskatot izmaiņas gadu gājumā, individuālajā mākslinieka rokrakstā un interesantajos glezniecības paņēmienos.

Izstāde iekārtota brīvi un viegli, lai izceltu mākslas darbu individuālo un kopējo nozīmi akvareļglezniecības un plašākajā mākslas telpā. Darbi novietoti tā, lai neierobežotu skatītāja uztveri, vērtējot mākslas attīstību sešu gadu desmitu periodā, bet atzītu katru atsevišķo darbu par vērtīgu un estētisku, neatkarīgi no tā radīšanas laika.

Izstādē apskatāmi Ineses Siliņas, Ievas Spalviņas, Jāņa Spalviņa, Kurta Fridrihsona, Ievas Tarandas, Jāņa Dukāta, Induļa Zariņa, Romualda Geikina, Zojas Geraskinas, Alises Zvirbules, Laimoņa Kupča, Andreja Ģērmaņa, Raimonda Gintera, Dzidras Baumas, Harija Blunava, Nikolaja Petraškeviča, Mildas Šaltiņas un Toma Šlisera darbi.

Eksponēti mākslas darbi no Tukuma Mākslas muzeja un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijām, kā arī Ineses Siliņas, Ievas Spalviņas, Ievas Tarandas un Jāņa Dukāta privātkolekcijām.

Tukuma Mākslas muzeja izstāde „Plūstošās robežas” apskatāma no 2017. gada 1. jūlija līdz 1. oktobrim. Izstādes atklāšana - 1. jūlijā 12:00, ieeja - bez maksas.

Par Mākslas muzeju

Tukuma Mākslas muzejs pazīstams ar tā izcilo latviešu mākslas kolekciju, ko pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu pirmajā pusē sāka veidot mākslinieks Leonīds Āriņš. Muzeja krātuvē atrodas vecmeistaru Jaņa Rozentāla, Johana Valtera, Vilhelma Purvīša, Jēkaba Kazāka, Ģederta Eliasa, Voldemāra Tones, Konrāda Ubāna, Jāņa Tīdemaņa un citu mākslinieku darbi. Muzejs regulāri veido Latviešu mākslinieku darbu izstādes, bērniem un pieaugušajiem piedāvā īpašu programmu „Kopējam gleznas”. Apmeklētājiem pieejama virtuālā ekspozīcija „Tukuma muzejs cauri laikiem”, kur iespēja gūt ieskatu Mākslas muzeja vēsturē, apskatīt 110 mākslinieku vairāk nekā 250 gleznas no Tukuma Mākslas muzeja kolekcijas un no gleznu fragmentiem digitāli izveidot savu īpašo pastkarti.

Izstādes kuratore

Paula Stutiņa

Tukuma Mākslas muzeja vadītāja p.i.

Tukuma Mākslas muzejs

Harmonijas ielā 7, Tukums

T.: 631 82391, 27843190

M.: http://tukumamuzejs.lv/makslas-muzejs