Mākslas muzejs
Harmonijas iela 7
Tel.: + 371 631 82391

Mākslas muzeja aktualitātes

Līdz 25. jūnijam Tukuma Mākslas muzejā skatāma Leonīda Āriņa 110 gadu jubilejas izstāde

Leonīda Āriņa 110 gadu jubilejas izstādē spilgti izpaužas māksliniekam raksturīgais mūžīgā meklētāja gars un nemitīgi trenētā roku veiklība. Tukuma Mākslas muzeja izstāde iekārtota tematiskos ciklos, tieši tā, kā Leonīds Āriņš strādājis, atgriežoties pie iepriekš apcerētiem un tēlotiem motīviem.

Uz Vērgali ceļo izstāde par Lestenes baznīcu

No 10. līdz 28. aprīlim Vērgales pagasta muzejā skatāma Tukuma muzeja ceļojošā izstāde „Ak, svētā Lestene!”. Izstādes noslēguma dienā, 28. aprīlī 12:00, interesenti aicināti uz tikšanos ar vienu no izstādes autorēm, Tukuma muzeja direktori Agritu Ozolu, kura stāstīs par Lestenes baznīcas iekārtas glābšanas vēsturi un restaurāciju.

Atklās mākslinieka Leonīda Āriņa 110 gadu jubilejas izstādi Tukuma Mākslas muzejā

8. aprīlī 15:00 Mākslas muzejā, atzīmējot mākslinieka Leonīda Āriņa 110 gadu jubileju, atklās viņam veltītu izstādi. Āriņš savulaik īstenoja neticamu ideju, dibinot pirmo mākslas muzeju ārpus Rīgas. Otrā pasaules kara gados viņš izglāba Tukuma muzeja kolekciju no bojā ejas, daļu no gleznām ierokot zemē ievietotās mucās, daļu - izvedot ārpus pilsētas.

Līdz 2. aprīlim vēl skatāma Kārļa Neiļa izstāde

Līdz 2. aprīlim Tukuma Mākslas muzejā skatāma Kārļa Neiļa 110 gadu jubilejas gleznu izstāde „No reālā uz fantastisko”. Eksponēti mākslinieka darbi, kas tapuši divos atšķirīgos periodos – gados, kas pavadīti Latvijā un trimdā Austrijā.

Uz Cīravu ceļo izstāde par Lestenes baznīcu

20. martā 14:00 Cīravas pagasta bibliotēkā notiks Tukuma muzeja ceļojošās izstādes „Ak, svētā Lestene!” atklāšana un Agritas Ozolas lekcija „Lestenes baznīcas iekārtas glābšanas vēsture un restaurācija”. Izstāde Cīravā apskatāma no 20. marta līdz 3. aprīlim.

Uz Jaunpili ceļo izstāde par Lestenes baznīcu

No 1. februāra līdz 12. martam Jaunpils muzejā apskatāma Tukuma muzeja ceļojošā izstāde „Ak, svētā Lestene!”. Izstāde stāsta par Lestenes baznīcas iekārtas likteni un cilvēkiem notikumos ap to. Baznīcas interjera sendienu fotogrāfijas uzbur vīziju par kādreizējo baznīcas iekštelpu bagātību un greznību, kā arī atspoguļo dramatiski vēsturiskos notikumus.

Atklāta piemiņas plāksne Zigfrīdam Annam Meierovicam

alt

5. februārī atklāta piemiņas plāksne izcilajam valstsvīram, LR pirmajam ārlietu ministram Zigfrīdam Annam Meierovicam, kurš dzimis šajā dienā pirms 130. gadiem un kopš bērnības bijis saistīts ar Tukumu un tā apkārtni. Piemiņas plāksne Zigfrīdam Annam Meierovicam Tukumā atklāta pie ēkas Harmonijas ielā 14, kur skolas gados, laikā no 1900. līdz 1904. gadam, viņš dzīvoja. Pēc plāksnes atklāšanas, notika atceres brīdis Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7), kur par Z. A. Meierovica dzīves gaitām, viņa tuviniekiem, saistību ar Tukumu, Pūri, Cērksti un Brizuli stāstīja pētniece Inta Dišlere.