Tukuma Mākslas muzejs
Tel.: +37125494677
Mob.:

Mākslas muzeja aktualitātes

Tukuma Mākslas muzejā skatāmi aizbraukušo mākslinieku darbi

No 14. aprīļa Tukuma Mākslas muzejā skatāma izstāde „Aizbraukušie”, kur lielākoties eksponēti to mākslinieku darbi, kas Otrā pasaules kara laikā dažādu apstākļu dēļ no Latvijas aizbraukuši un dzimtenē vairs neatgriezās.

Tukuma Mākslas muzejs aicina uz sarunu par Ansi Artumu dzīvē un mākslā

7. aprīlī plkst. 13.00 Mākslas muzeja izstādē „Gadalaiki” notiks sarunu pēcpusdiena par mākslinieku Ansi Artumu dzīvē un mākslā. Pārdomās aicināti dalīties Anša Artuma cienītāji un viņa pazinēji. Izstāde apskatāma līdz 8. aprīlim.

Mākslinieka Anša Artuma gleznu izstāde „Gadalaiki”

No 15. janvāra līdz 8. aprīlim Mākslas muzejā skatāma mākslinieka Anša Artuma 110 gadu jubilejas izstāde „Gadalaiki”, kurā galvenokārt eksponētas ainavas, aptverot gandrīz visu viņa radošās darbības periodu.

Gunāra Bērziņa karikatūru izstāde Tukuma Mākslas muzejā noslēdzas ar skolēnu konkursu

10. janvārī no pl. 10.00 līdz 13.00 Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā) norisināsies Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolu 2. - 4.klašu skolēnu atklātais konkurss „Gunāram Bērziņam - 90”. Pasākumā ar stāstiem par kaķiem uzstāsies Guna Roze un Marija Anmane no Tukuma literātu apvienības.

Gunāra Bērziņa karikatūru izstāde Tukuma Mākslas muzejā

Līdz 10. janvārim Tukuma Mākslas muzejā skatāma karikatūru darbu izstāde „Ar vieglāku skatu uz dzīvi". Izstāde veltīta karikatūrista Gunāra Bērziņa 90. jubilejai. Izstādē skatāmi māksliniekam raksturīgie humoristiskie darbi – zīmējumi ar pazīstamiem tēliem, kas liek smieties par atjautīgi tēlotajām sadzīves situācijām. Papildus jau zināmajām Gunāra Bērziņa karikatūrām, izstādē iespējams apskatīt arī gūsta laikā (1945-1946) tapušo dienasgrāmatu un zīmējumus, kā arī dienasgrāmatas, kas tapušas 1980 gados dzīvojot Tukumā.

Akvareļdarbu izstāde Tukuma Mākslas muzejā skatāma līdz 1. oktobrim

Tukuma Mākslas muzeja izstāde „Plūstošās robežas” aptver latviešu mākslinieku akvareļglezniecības darbus no 20.gs. 60. gadiem līdz pat šajā gadā tapušiem mākslas darbiem. Izstāde veidota kā ieskats akvareļglezniecības meistarībā, apskatot dažādus žanrus, tehniskos risinājumus, plašo formātu izmantojumu, kā arī akvareļu krāsu īpatnības.

Tukuma Mākslas muzejā zināšanas pilnveidos Tukuma, Engures un Jaunpils vizuālās mākslas skolotāji

No 15. līdz 18. augustam Tukuma Mākslas muzejā notiek vizuālās mākslas pedagogu profesionālās pilnveides kurss „Eksperimenti – domu, ideju virzītājs”. Kurss notiek ar mērķi paaugstināt vizuālās mākslas skolotāju profesionālo un pedagoģisko līmeni, attīstot tēlainās domāšanas un radošās pašizteiksmes iespējas, to vada - Jānis Trops.