Tukuma Mākslas muzejs
Harmonijas iela 7
Tel.: +37125494677
Mob.:

Mākslas muzeja krājumu papildina Tukuma mākslinieces gleznas dāvinājums

Ceturtdiena, 23.08.2018, 12:14

23. augustā Tukuma Mākslas muzejs dāvinājumā saņēmis gleznu no Tukuma Mākslinieku grupas biedres Sņežanas Tišleres - eļļas tehnikā tapušo darbu ar ziediem „Vasaras rīts”. Līdz šim glezna eksponēta vairākās izstādēs, taču tas pirmais autores darbs, kas papildinās Tukuma Mākslas muzeja novadnieku gleznu kolekciju, kurā atrodas arī tādu mākslinieku darbi kā Alberta Pauliņa, Dzidras Baumas, Tairas Haļāpinas, Ernesta Meļķa un citu darbi.

Sņežanai patīk gleznot ziedus - lielākos un mazākos pušķos, dažādās toņkārtās un noskaņās. Lai gan, mācoties Latvijas Mākslas akadēmijā, viņai neesot paticis gleznot augus, pamazām, tie kļuva par iemīļotāko gleznu tēmu. Plaukstošu augu gleznošana kļuva par spēli – spēli ar krāsu gammām, noskaņām un emocijām. Gadu gaitā puķu forma, uzbūve, silueti ir tik daudz izjusti un izstudēti, ka darba sacerēšanai nepieciešama vien iedvesma, kāds vizuāls vai emocionāls impulss. Kā stāsta māksliniece, ziedu pušķi, kas atainots dāvinātajā gleznā „Vasaras rīts”, kādā 2012. gada vasaras dienā viņai sarūpējusi ģimene. Tā smarža, svaigums un krāsu toņi iedvesmojuši mākslinieci skaistos ziedus attēlot uz audekla.

Mākslinieces gleznas atrodas privātkolekcijās Latvijā, Vācijā un Zviedrijā.