Tukuma Mākslas muzejs
Harmonijas iela 7
Tukums, LV-3101
Tel.: +37125494677
Mob.:
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Gunāra Bērziņa karikatūru izstāde Tukuma Mākslas muzejā noslēdzas ar skolēnu konkursu

Trešdiena, 27.12.2017, 09:02

Uzmanību, atvērt jaunā logā. PDFDrukātNosūtīt draugam

10. janvārī no pl. 10.00 līdz 13.00 Tukuma Mākslas muzejā (Harmonijas ielā 7, Tukumā) norisināsies Tukuma, Engures un Jaunpils novadu skolu 2. - 4.klašu skolēnu atklātais konkurss „Gunāram Bērziņam - 90”. Pasākumā ar stāstiem par kaķiem uzstāsies Guna Roze un Marija Anmane no Tukuma literātu apvienības.Konkurss norisināsies karikatūrista Gunāra Bērziņa izstādes „Ar vieglāku skatu uz dzīvi” ietvaros Tukuma Mākslas muzejā. Gatavojoties konkursam, dalībniekiem bija jāapmeklē muzejs un jāiepazīst karikatūrista daiļrade, biogrāfija un interesantākie fakti par viņa dzīvi. Savukārt skolas vizuālās mākslas nodarbībās bija jāapgūst karikatūru zīmēšanas pamatiemaņas. Konkursa dienā septiņām četru dalībnieku komandām plānoti ar mākslinieka daiļradi saistīti vairāki uzdevumi, kuru saturs būs ne tikai ar radošs, bet arī praktisks un teorētisks.

Konkursam pieteikušās septiņas komandas: no Pūres pamatskolas Jaunsātu filiāles, Tukuma 2. pamatskolas, Tukuma Ernesta Birznieka - Upīša 1. pamatskolas, Tukuma 3. pamatskolas, Tukuma 2. vidusskolas, Jaunpils vidusskolas, Zemgales vidusskolas.

Pasākumā ar stāstiem par kaķiem uzstāsies Guna Roze un Marija Anmane no Tukuma literātu apvienības.


Par Gunāru Bērziņu un izstādi

Izstādē „Ar vieglāku skatu uz dzīvi” skatāmi māksliniekam Gunāram Bērziņam raksturīgie humoristiskie darbi – zīmējumi ar pazīstamiem tēliem, kas liek smieties par atjautīgi tēlotajām sadzīves situācijām. Papildus jau zināmajām Gunāra Bērziņa karikatūrām, izstādē iespējams apskatīt arī gūsta laikā (1945-1946) tapušo dienasgrāmatu un zīmējumus, kā arī dienasgrāmatas, kas tapušas 1980 gados dzīvojot Tukumā.

Gunārs Bērziņš nopietni pievērsies karikatūrai un piedalījies izstādēs no 1948. gada. Viņa popularitāte un atpazīstamība pieauga, darbojoties „Padomju Jaunatne” humora un satīras pielikumā „Asā slota” (1948-1974) un žurnālā „Dadzis” (1957-1996). Mākslinieks zīmējis arī leļļu filmu „SI SI DRA” (1977).

Plašāk par izstādi šeit


Tukuma Mākslas muzejs

Harmonijas ielā 7, Tukums

T.: 631 82391, 25494677

E.: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

M.: http://tukumamuzejs.lv/makslas-muzejs

F.: https://www.facebook.com/TukumaMakslasmuzejs/