Tukuma Mākslas muzejs
Tel.:

Uz Vērgali ceļo izstāde par Lestenes baznīcu

Piektdiena, 07.04.2017, 07:45

No 10. līdz 28. aprīlim Vērgales pagasta muzejā skatāma Tukuma muzeja ceļojošā izstāde „Ak, svētā Lestene!”. Izstādes noslēguma dienā, 28. aprīlī 12:00, interesenti aicināti uz tikšanos ar vienu no izstādes autorēm, Tukuma muzeja direktori Agritu Ozolu, kura stāstīs par Lestenes baznīcas iekārtas glābšanas vēsturi un restaurāciju.

Vērgales pagasta muzejs atrodas Pāvilostas novadā, Vērgales pagasta „Dīķeniekos”. 2017. gada 31. martā, muzejs svinēja dubultu jubileju - senlietu krātuvei apritēja 25. gadskārta, bet muzeja dibinātājam Alfrēdam Šnipkem tika svinēta 85. jubileja.

Izstāde „Ak, svētā Lestene!” ir par Lestenes baznīcas iekārtas likteni un cilvēkiem notikumos ap to. Baznīcas interjera sendienu fotogrāfijas uzbur vīziju par kādreizējo baznīcas iekštelpu bagātību un greznību, kā arī atspoguļo dramatiski vēsturiskos notikumus. Līdz šim izstāde jau bijusi Livonijas ordeņa pilī Ventspils muzejā, Jaunpils pilī un Cīravas pagasta bibliotēkā. No maija izstāde būs apskatāma Lestenes baznīcā.