Aizbraukušie

14. aprīlis, 2018 līdz 18. augusts, 2018
24. februāris, 2018

Izstādes

No 14. aprīļa līdz 18. augustam Tukuma Mākslas muzejā izstāde „Aizbraukušie”. Izstādē lielākoties skatāmi to mākslinieku darbi, kas Otrā pasaules kara laikā dažādu apstākļu dēļ no Latvijas aizbraukuši un dzimtenē vairs neatgriezās.

Izstādes mērķis ir visu aizbraukušo mākslinieku atcere, tādējādi apzinot nelielu daļu no tā kultūras mantojuma, kas ticis zaudēts 20. gadsimtā. Atskaites punkts izstādes tapšanā ir Latvijas Republikas proklamēšanas gads – 1918. Pārsvarā eksponēti to gleznotāju un grafiķu darbi, kuri izbrauca pirms un pēc Otrā pasaules kara, bet daži tika izsūtīti, nogalināti vai aizbrauca citu iemeslu dēļ.

Kopumā Tukuma muzeja mākslas krājumā pārstāvēti 32 autori, kuri sākot ar 1918. gadu no dzimtenes izbrauca, starp kuriem ir tādi zināmi mākslinieki kā Vilhelms Purvītis, Romans Suta, Ludolfs Liberts, Sigismunds Vidbergs, Kārlis Neilis, Valdemārs Tone un mazāk pazīstami mākslinieki – Antons Ervins, Marija Muceniece - Induss, Jānis Gailis, Elza Druja un citi. Lai skatītāji varētu iepazīt māksliniekus tuvāk, izstādē būs pieejami arī īsi biogrāfiski dati par katru reprezentēto autoru.

Izstādē eksponēti darbi no Tukuma Mākslas muzeja un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājumiem. Izstāde veltīta Latvijas simtgadei.

Izstāde skatāma no 2018. gada 14. aprīļa līdz 18. augustam. Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā 14. aprīlī - bezmaksas.

Pievienot komentāru

Vārds (obligāti)