Mākslas galerija "Durvis"
Brīvības laukums 21
Tukums, LV-3101
Tel.: +371 631 24312
Mob.: +371 28391437
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Izstāde „Ceļojums” - Guntas Frīdenbergas digitālā māksla un Sanitas Pūciņas tērpi

Sestdiena, 09.03.2019, 12:57

Uzmanību, atvērt jaunā logā. PDFDrukātNosūtīt draugam

No 16. marta Mākslas galerijā „Durvis” skatāma izstāde „Ceļojums” - ārstes Guntas Frīdenbergas digitālās mākslas darbi un modes dizaineres Sanitas Pūciņas tērpi. Izstāde līdz 25. aprīlim. Ieeja bezmaksas.


Guntai Frīdenbergai digitālā māksla ir radošās izpausmes veids. Fotogrāfijās atainojas daļa no viņas pašas: „Nospiežot fotoaparāta slēdzi, cenšos iemūžināt arī savas emocijas.” Foto mākslu apguvusi pie viena no izcilākajiem Latvijas dabas fotogrāfijas vecmeistariem Māra Kundziņa, kuru uzskata par savu lielāko  Skolotāju: „Dažkārt mūsu dzīvē ienāk spēcīgas personības, kuras dod impulsu pasauli redzēt un sajust savādāk nekā līdz šim.” Guntas darbi maldīgi izskatās kā gleznas - tās ir digitāli apstrādātas fotogrāfijas, vēlamo efektu un noskaņu panākot ar dažādiem paņēmieniem. Izstādē „Ceļojums” eksponēti mākslinieces radīti Tukuma skati, saulespuķes kā modeles, emociju un attiecību stāsts, kura pamatā ir divi ziemu pārcietuši mežrožu augļi, kā arī improvizācijas par smilgu radītiem atspulgiem ūdenī un ziemā notverti grafiski fragmenti.

Modes dizainere Sanita Pūciņa ir radījusi tērpus, kas ļauj parādīt to, ka Guntas laikā un telpā notvertie ceļojumu iespaidi var tikt pielietoti arī netradicionālā veidā. „Katrs tērps ir ar stāstu, kurā savijas audums, griezums un iedomātais tēls - mans īpašais valkātājs. Tērpos ir stāsti par cilvēka un vides mijiedarbību, novērojumiem un raksturiem. Krāsu gamma un griezumi pakļaujas fotostāstiem par dažādām vietām - Tukumu, Rīgu, Kuldīgu, un arī tālākiem galamērķiem. Tērpu kolekcija ir formu un dekoru spēle, kurā fotogrāfija spēlējās tīrā formā un detaļās,” izstādes tērpus raksturo Sanita.

Informācija: 63124312, 28391437, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .