Mākslas galerija "Durvis"
Brīvības laukums 21
Tel.: +371 631 24312
Mob.: +371 28391437

Galerijā „Durvis” - biedrības „Grafikas kamera” un latviešu apģērbu zīmola „MT MusTur” izstādes

Piektdiena, 09.03.2018, 11:33

Līdz 19. aprīlim galerijā „Durvis” skatāma biedrības „Grafikas kamera” izstāde „Kolekcija” un latviešu zīmola „MT MusTur” apģērbu izstāde „Durvis Pavasarim”, kur tērpus radījušas divas māsas – tukumnieces Maija Taube un Teodora Birzniece.

Biedrība „Grafikas kamera” dibināta 1994. gada 14. decembrī ar mērķi saglabāt grafikas darbnīcas, atbalstīt māksliniekus, kas vēlas strādāt grafikas tehnikās un turpināt kopt Latvijas grafikas bagātās tradīcijas, kas ieņem nozīmīgu vietu Latvijas kultūrtelpā.

Biedrība mantojusi grafikas darbu kolekciju, kas kopš 1961. gada uzkrāta LPSR mākslas fonda eksperimentālajā estampu darbnīcā, vēlāk - biedrības „Grafikas kamera” apsaimniekotajā litogrāfijas darbnīcā Rīgā, 11. novembra krastmalā 35. Kolekcijā ir tādu izcilu autoru kā Baņutas Ancānes, Ilmāra Blumberga, Maijas Dragūnes, Gunāra Kroļļa Dzidras Ezergailes, Paula Duškina, Artura Ņikitina, Kirila Šmeļkova, Lolitas Zikmanes un citu latviešu mākslinieku darbi. Biedrība organizē grafikas izstādes Latvijā un ārzemēs, kā arī konferences, radošās darbnīcas un citus izglītojošus pasākumus.

Izstādē biedrība „Grafikas kamera” piedāvā nelielu ieskatu vairāk nekā 4000 vienību lielajā kolekcijā, kuras papildināšana turpinās arī mūsdienās.

Savukārt „MT MusTur” ir jauns latviešu apģērba zīmols, kas rada adītus un šūtus apģērbus. To izveidojušas ir divas māsas - Maija Taube (dzimusi Lielmane) un Teodora Birzniece. Māsu tērpu cienītāji ir cilvēki, kuriem patīk gan jaunrade, gan vērtības, kas nāk no sendienām: „MT MusTur” veidotie apģērbi ir neatkārtojams roku darbs, kas piestāvēs interesantiem, radošiem jebkura vecuma cilvēkiem, kuri novērtē dzīves rotaļīgo pusi.”

Izstādes apmeklētāji varēs baudīt pavasarīgu adījumu un šūdinājumu tērpu kolekciju. Tiks pirmatskaņots īpaši „MT MusTur” veidots skaņdarbs, kura autore ir jaunā, talantīgā komponiste un izpildītāja Ieva Vītoliņa. Apskatāmas arī vīdžeja Ģirta Užāna video grafikas.

Izstāde apskatāma no 2018. gada 17. marta līdz 19. aprīlim.

Izstādes atklāšana 17. marta plkst. 13.00. Ieeja bezmaksas.

Izstādes kuratore:

Anita Eņģele, Mākslas galerijas „Durvis” vadītāja

T: 6314312, 28391437

Mākslas galerijas „Durvis”:

Brīvības laukums 21, Tukums

www.tukumamuzejs.lv/galerija-durvis

Facebook: Mākslas galerija „Durvis”

Twitter: @Tukumamuzejs

Darba laiks: