Džūkstes Pasaku muzejs
Tel.: + 371 631 54691

Par Džūkstes Pasaku muzeju

Pirmdiena, 06.02.2012, 21:31

Džūkstes Pasaku muzejs veltīts izcilajam latviešu pasaku krājējam A. Lerhim-Puškaitim un pasakām, kā arī Džūkstes pagasta materiālā un nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai. Apmeklētāji aicināti muzejā klausīties Džūkstes pasakas un stāstīt pašu dzirdētās, noskatīties leļļu izrādi un pašiem tajā piedalīties, kā arī apskatīt izstādes un pašiem radīt pasaku tēlus.

Mazajiem apmeklētājiem īpaši aizraujošs būs Sprīdīša ceļojums: uzvarēt lielo lāci, meklēt dārgumus un piemuļķot laupītājus un visus piedzīvojumus attēlot zīmējumos.

Muzeja ekspozīcija veltīta A. Lerhim-Puškaitim un pasakām, ko viņš pierakstījis tieši Džūkstes pusē. Muzeja izstādes veidotas par viņa sacerēto oriģinālpasaku tēmām kas radītas, lai attīstītu bērnu iztēli un domāšanu un veidotu latvisko vērtību sistēmu. Aptuveni 6000 pasakas A. Lerha-Puškaiša sakārtojumā izdotas septiņu sējumu krājumā „Latviešu tautas teikas un pasakas” (1891-1903, 2001).