Džūkstes Pasaku muzejs

15. oktobris, 2015 līdz 18. jūlijs, 2019
2. novembris, 2015

Izstādes

Izstāde veltīta A.Lerhim-Puškaitim un viņa skolniekiem.

A.Lerhis – Puškaitis ar dzīvesbiedri Luīzi savā viesistabā uzņem  viesus - savus skolniekus brāļus Jāni un Kārli Straubergus,  brāļus Ludi un Robertu Bērziņus. Visi ir dzimuši Džūkstē un pirmais viņu skolotājs bija A.Lerhis – Puškaitis. Turpmākā šo izcilo Džūkstes  novadnieku dzīve ir saistīta ar folkloristiku, vēsturi, rakstniecību un viņu radošais darbs ir ievērojams visas Latvijas kultūrvēstures mantojuma  pētīšanā un apkopošanā. Viņi bija ne tikai skolotāji, augstskolu pasniedzēji, bet arī dzejnieki.

Izstādē apmeklētājiem iespēja apskatīt 19.gs. beigu un 20.gs. sākuma posma telpu interjeru, kura elementi ir redzami izstādē.

Pievienot komentāru

Vārds (obligāti)