Džūkstes Pasaku muzejs

2. septembris, 2017 līdz 20. augusts, 2019
5. jūnijs, 2017

Izstādes

No 2. septembra Džūkstes Pasaku muzejā skatāma izstāde „No Lūkošanās līdz Mārtošanai”. Tā veltīta vieniem no svarīgākajiem godiem cilvēka dzīvē – kāzām jeb vedībām, ko pierakstījis folklorists Anss Lerhis-Puškaitis tieši savā kāzu gadā. Džūkstes izloksnē tapušās kāzu dziesmas atspoguļo vedību norisi 19. gadsimta pēdējā ceturksnī un sniedz zināmu prieksštatu par dzīvesveidu, tradīcijām un valodas īpatnībām. Iespējams tieši tādas kāzu dziesmas dzirdēja Anss un viņa sieva Luīze.

Izstāde organizēta četrās daļās atbilstoši kāzu tradicionālajai norisei: izredzētā noskatīšana jeb nolūkošana, saderināšanās laikam jeb derībām, līgavas vešanai uz jaunā vīra mājām jeb vedībām, jaunlaulāto ievešanai precētas sievas un vīra kārtā jeb līgavas mārtošanai, ko dēvē arī par mičošanu.

Izstāde no 2. septembra līdz 2019. gada 20. augustam.

Pievienot komentāru

Vārds (obligāti)