Džūkstes Pasaku muzejs
Džūkstes pagasts, Lancenieku skola
Tel.:

Ekspozīcija "Anss Lerhis - Puškaitis un pasakas"

Džūkstes Pasaku muzejs

1. jūlijs, 2014 līdz 31. jūlijs, 2024
22. jūlijs, 2016

Izstādes

Par skolotāja, rakstnieka, folklorista, sabiedriskā darbinieka Ansa Lerha-Puškaiša dzīvesstāstu, veikumu latviešu tautas pasaku un teiku vākšanā, izdošanā.

Ekspozīciju papildina Pasaku istaba, kas veidota pēc A. Lerha - Puškaiša Džūkstē pierakstītās latviešu tautas pasakas "Sprīdītis" motīviem.

Džūkstes Sprīdītis ir mazs, zinātkārs, atjautīgs un drosmīgs zēns, kurš dodas iepazīt pasauli. Mazajiem apmeklētājiem ir iespēju piedalīties Sprīdīša ceļojumā: uzvarēt lielo lāci, meklēt dārgumus un piemuļķot laupītājus un visus piedzīvojumus attēlot zīmējumos.

"Kādam tēvam bij dēls ne lielāks, ne mazāks par trim sprīžiem. Viņš iesauca dēlu par Sprīdīti. Pats Sprīdītis nu gan bij gatavs pundurītis, krupītis, tomēr dūša tam bij kā milzim. Viņš pats teica: Ja man tādam mērenam vīrelim dūša neturēsies, kur tad aiztikšu? Reiz Sprīdītis apņēmās pasauli apskatīt. Viņš ņēma kājas pār pleciem un iet un iet, kamēr...", - kas notiek tālāk, nāc, apskati, piedzīvo, izbaudi, Džūkstes Pasaku muzejā.

Pievienot komentāru

Vārds (obligāti)