Džūkstes Pasaku muzejs
Džūkstes pagasts, Lancenieku skola
Tel.: + 371 631 54691

Džūkstes pasaku muzeja aktualitātes

Līdz 20. augustam Džūkstes Pasaku muzejā skatāmas Edgara Jukas fotogrāfijas un izstāde par Džūkstes vēsturi

Džūkstes Pasaku muzeja izstāde „Ko vecais ozols pastāstīja” veidota iedvesmojoties no rakstnieka A. Lerha-Puškaiša tāda paša nosaukuma oriģinālpasakas, kas vēsta par Džūkstes pagasta neseno vēsturi. Izstādi papildina Edgara Jukas fotogrāfijas ar skatiem no Džūkstes apkārtnes.

Pasaku muzejā skatāmas seno spēkratu rotaļlietas

No 20. maija līdz 20. septembrim Džūkstes Pasaku muzejā (Džūkstes pagastā, Lancenieku skolā, Tukuma novadā) skatāma izstāde „Senie, mazie spēkrati”, kurā eksponētas bērnu braucamrīku rotaļlietas. Padomju laika vieglās un kravas automašīnas, kājminamās mašīnas, ekskavatori, ceļamkrāni, un citi transporta līdzekļi, kas savulaik bija sastopamas rotaļu laukumos, šobrīd apskatāmas Džūkstes Pasaku muzejā. Savulaik iemīļotās rotaļlietas ļaus pieaugušajiem pakavēties atmiņās, bet bērniem - ieraudzīt vecāku vai vecvecāku bērnības rotaļlietas.

Baltā galdauta svētki Pasaku muzejā

4. maijā no 12:00 līdz 16:00 Džūkstes Pasaku muzejā Baltā galdauta svētki - sarunas par galda kultūru un ēšanas tradīcijām. Apmeklētāji aicināti stāstīt par tradīcijām savā ģimenē un dalīties ar gardākajām senām ģimenes receptēm. Pasākums Latvijas valsts simtgades ietvaros. Ieeja ar muzeja biļeti. Plašāka informācija: 26513314, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Pagarināta izstāde par Džūkstes vēsturi

Džūkstes Pasaku muzejā pagarināta izstāde „Ko vecais ozols pastāstīja”. Tā veidota iedvesmojoties no rakstnieka A. Lerha-Puškaiša tāda paša nosaukuma oriģinālpasakas un vēsta par Džūkstes pagasta neseno vēsturi. Izstādi papildina Edgara Jukas fotogrāfijas ar mūsdienu Džūkstes skatiem. Grupas pieteikt iepriekš: 26513314, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Pastāstīsim kā vecas lietas padarīt par musdienīgām

alt

25. februārī 12:00 Džūkstes Pasaku muzejā interešu grupas „Galdiņ, klājies!” nodarbība. Pastāstīsim un parādīsim kā vecas lietas padarīt par  musdienīgām.

Pasaku istaba Džūkstes Pasaku muzejā

alt

14. februārī Džūkstes Pasaku muzejā pašiem mazākajiem muzeja apmeklētājiem atklāta atjaunotā Pasaku istaba, kas veidota pēc A. Lerha - Puškaiša Džūkstē pierakstītās latviešu tautas pasakas "Sprīdītis" motīviem.

Paldies dienā Pasaku muzejs izzinās vietējās receptes

13. janvārī 14:00 Džūkstes Pasaku muzejā interešu grupas „Galdiņ, klājies!” nodarbība starptautiskās paldies dienas ietvaros. Nodarbībā dalībnieki aicināti dalīties ar receptēm, jo īpaši iecienītām Džūkstes pagastā. Ieeja interešu grupas biedriem - bez maksas, interesentiem - ar muzeja biļeti. Plašāka informācija: 26513314, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .