Džūkstes Pasaku muzejs
Džūkstes pagasts, Lancenieku skola
Tel.:

Džūkstes pasaku muzeja aktualitātes

Valsts valodas diena „Džūkstes valoda”

11. maijā plkst 11.00 Džūkstes Pasaku muzejā notiks Valsts valodas diena „Džūkstes valoda”. Apmeklētāji aicināti izzināt Džūkstes izloksni - piedalīties mēles mežģu sacensībās un rakstīt pasakas, minēt A Lerha – Puškaiša mīklas, piedalīties orientēšanās sacensībās un izspēlēt Lancenieku skolas iecienītāko spēli Klusie telefoni.

Lieldienas ar pasaku zaķi un viņa draugiem

1. aprīlī plkst. 12.00 pavasara festivāls „Lieldieniņa” Džūkstes Pasaku muzejā. Mazos apmeklētājus sagaidīs pasaku tēli - pasaku zaķis un viņa draugi. Apmeklētāji aicināti izzināt Lieldienu tradīcijas.

Kārlim Ieviņam 130, Robertam Bērziņam 150

8. martā plkst. 13.00 Džūkstes kultūras namā notiks Kārlim Ieviņam 130. jubilejas un Robertam Bērziņam 150. jubilejas atceres pasākums „Mums viss kas no saknēm cēlies, uz paaudžu paaudzēm nesams”.

Luīzes ūdens kliņģeri

Džūkstes Pasaku muzejs skolēnu un pieaugušo grupām piedāvā jaunu programmu „Luīzes ūdens kliņģeri”. Programmas laikā dalībnieki uzzina par galda kultūru un kopā ar Luīzi Lerhu mācās gatavot ūdens kliņģerus pēc īpašās Džūkstes apriņķa receptes.

Ziemassvētki Pasaku muzejā kopā ar Ziemassvētki vecīti

16. decembrī 13:00 Džūkstes Pasaku muzejs aicina ieskandināt Ziemassvētkus kopā ar Ziemassvētki vecīti. Apmeklētājiem būs iespēja veidot Ziemassvētku rotājumus, dekorēt svētku eglīti un liet laimes. Ieskandinot saulgriežus, mazi un lieli aicināti vilkt bluķi.

Spoku stāstu vakars ar stāstiem un spociņiem sveču gaismā

4. novembrī no 19:00 līdz 24:00 Džūkstes Pasaku muzejā spocīgā gaisotnē norisināsies tradicionālais Spoku stāstu vakars. Vakara gaitā būs iespēja klausīties un stāstīt spoku stāstus sveču gaismā.

Pirmo reizi publicētas folklorista Ansa Lerha-Puškaiša pierakstītās kāzu dziesmas izstādē Džūkstes Pasaku muzejā

Džūkstes Pasaku muzejā skatāma izstāde „No Lūkošanās līdz Mārtošanai”, kas veltīta vieniem no svarīgākajiem godiem cilvēka dzīvē – kāzām jeb vedībām, ko pierakstījis folklorists Anss Lerhis-Puškaitis.