Džūkstes Pasaku muzejs
Džūkstes pagasts, Lancenieku skola
Tel.: + 371 631 54691

Spoku stāstu vakars ar stāstiem un spociņiem sveču gaismā

Ceturtdiena, 26.10.2017, 11:16

4. novembrī no 19:00 līdz 24:00 Džūkstes Pasaku muzejā spocīgā gaisotnē norisināsies tradicionālais Spoku stāstu vakars. Vakara gaitā būs iespēja klausīties un stāstīt spoku stāstus sveču gaismā.

Aizraujošus stāstus stāstīs pieredzējušais folklorists un Spoku stāstu ķēniņš - Guntis Pakalns, kā arī Daina Šmite no Dzērbenes, Aelita Ramane no Pilsrundāles un Pasaku ragana (Ivita Kalnozola-Kalsere) no Sēmes.

Stāstu stāstīšanā aicināti piedalīties gan mazi, gan lieli apmeklētāji. Spokainākā stāsta stāstītājam un spocīgākajam spociņam - pārsteiguma balva! Mazākajiem spociņiem atvērta būs arī spēļu vieta - Pasaku istaba, kas Spoku stāstu vakarā pārvērtīsies par Spoku istabu.

Džūkstes Pasaku muzejs atrodas bijušajā Lancenieku skolas ēkā, kurā dzīvojis un strādājis skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs, pētnieks Anss Lerhis-Puškaitis (1859-1903). Teikas un pasakas savā darbā viņš izmantoja, lai attīstītu bērnu iztēli un domāšanu. Atjaunotajā rakstnieka viesistabā izveidota izstāde „Ciemos pie Puškaiša”. Muzeja otrajā stāvā skatāma izstāde „No Lūkošanās līdz Mārtošanai”, kas veltīta vieniem no svarīgākajiem godiem cilvēka dzīvē – kāzām jeb vedībām, ko pierakstījis folklorists Anss Lerhis-Puškaitis.

Spoku stāstu vakarā ieeja ar muzeja biļeti: skolēniem, studentiem - 1.00 EUR, pieaugušajiem - 1.50 EUR, pensionāriem, invalīdiem - 1.00  EUR (Tukuma novada invalīdiem - bezmaksas), ģimenes biļete - 3.00 EUR (1 - 2 pieaugušie un 2 vai vairāk bērnu līdz 18 gadiem). Skolēnu rudens brīvlaika radošo darbnīcu dalībniekiem uzrādot ielūgumu, ieeja bezmaksas.