Džūkstes Pasaku muzejs
Tel.: + 371 631 54691

Folkloras kopas „Rāmupe” brīvdabas teātra izrāde - ATCELTA

Pirmdiena, 10.07.2017, 05:47

ATCELTA. 15. jūlijā 13:00 folkloras kopa „Rāmupe” aicina uz brīvdabas teātra izrādi „Teikas rašanās” Džūkstes Pasaku muzejā. Folkloras kopa „Rāmupe” darbojas kopš 2010. gada, bet nosaukumu ieguvusi 2012. gadā. Tajā darbojas ļaudis, kurus vieno tradīcijas, folklora, latviskā dzīvesziņa, dainu filosofija un tradicionālais tautas pasaules tvērums.

Kopu vada Andris Kapusts: „Tas, ko mēs paši RĀMUPES kopā uzskatām par vērtību, tas, pēc kā savā darbībā un iekšējā izaugsmē tiecamies, ir ĪSTUMS un PATIESUMS. Gan ikdienas notikumi, mēģinājumi  un tradīciju un dziesmu apguve, gan svētku brīži un rituāli ir īsti - katrs, kas ir atnācis, ienācis mūsu pulkā konkrētajā brīdī, ir aicināts iekļauties pilnībā un cik vēlas un var. Tas ko mēs darām, visbiežāk nav izrāde vai priekšnesums, bet visiem kopīgi veikts darbs. Kopīgi, ar atbildību un apzināšanos radīts svētbrīdis”.

Kopas dzīve norit tradicionālā tautas laika skaitīšanas un gadskārtu svētku svētīšanas, iezīmdienu atzīmēšanas ritmā, kopā svinot Lielo dienu, Ūsiņus un Vasaras Svētkus, Jāņus, Māras, Rudenājus, Veļu vakarus, Bluķa vakarus.

Izziņai un pašpilnveidei „Rāmupe” rīko tematiskās folkloras dienas un latviskās dzīvesziņas pasākumus, lekcijas un praktiskās nodarbības. Iemīļotas ir seno amatu prasmju darbnīcas, kur apgūst senos amatus.

Līdzdarbojoties svētkos, kopkoncertos un izziņas braucienos, apceļojuši teju visu Latviju. Folkloras kopa „Rāmupe” piedalījusies svētkos Baltkrievijā, Kihnu salā Igaunijā un vairākkārt viesojušies pie draugu kopām Lietuvā. Īpašais lolojums ir Katlakalna Starptautiskais folkloras festivāls „Rudenāji”, kas veltīts rudens laika tautas tradīciju apzināšanai un iepazīšanai.  Regulāri piedalās folkloras festivālos Latvijā - BALTICA, Starptautiskajā Masku tradīciju festivālā, Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētajās Novadu dienās un ik gadu dodas uz „maDARA” svētkiem Ziemupes jūrmalā Liepājā.

Džūkstes Pasaku muzejs atrodas bijušajā Lancenieku skolas ēkā, kurā dzīvojis un strādājis skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs, pētnieks Anss Lerhis-Puškaitis (1859-1903). Teikas un pasakas savā darbā viņš izmantoja, lai attīstītu bērnu iztēli un domāšanu. Atjaunotajā rakstnieka viesistabā izveidota izstāde „Ciemos pie Puškaiša”. Skatāma  bērnu braucamrīku rotaļlietas izstādē „Senie, mazie spēkrati”, Edgara Jukas fotogrāfijas izstādē „..Visgrūtākais mums būs šīs dienas trīs. Bez gulbjiem un bez sniega debesīs!”.