Džūkstes Pasaku muzejs
Džūkstes pagasts, Lancenieku skola
Tel.: + 371 631 54691

Pasaku muzejā skatāmas seno spēkratu rotaļlietas

Piektdiena, 02.06.2017, 12:05

No 20. maija līdz 20. septembrim Džūkstes Pasaku muzejā (Džūkstes pagastā, Lancenieku skolā, Tukuma novadā) skatāma izstāde „Senie, mazie spēkrati”, kurā eksponētas bērnu braucamrīku rotaļlietas.

Padomju laika vieglās un kravas automašīnas, kājminamās mašīnas, ekskavatori, ceļamkrāni, un citi transporta līdzekļi, kas savulaik bija sastopamas rotaļu laukumos, šobrīd apskatāmas Džūkstes Pasaku muzejā. Savulaik iemīļotās rotaļlietas ļaus pieaugušajiem pakavēties atmiņās, bet bērniem - ieraudzīt vecāku vai vecvecāku bērnības rotaļlietas.

Viss jaunais kādreiz kļūst vecs, viss pārsteidzošais - parasts. Laika gaitā mainās tehnika un tehnoloģijas, galu galā maināmies arī mēs paši. Par pagātni stāsta vairs tikai atmiņas un par dzīvi pirms mums - senas fotogrāfijas un laika pārbaudījumu izturējuši priekšmeti, kādi ir apskatāmi izstādē „Senie, mazie spēkrati".

Rotaļlietas ir no Rīgas Motormuzeja un Ogres muzeja, un tās papildina grafiķa Daiņa Rožkalna ilustrāciju izstādi „Līdzības”. Dainis Rožkalns ilustrējis akadēmiskos tautasdziesmu izdevumus no 1979 – 2013. gadam reiz sacījis: „Tautietis bez kumeļa nav nekas, tāpat kā šodien tautietis bez BMW”.

Izstāde „Senie, mazie spēkrati” Džūkstes Pasaku muzejā skatāma no 2017. gada 20. maija līdz 20. septembrim. Līdz 2017. gada 20. augustam apskatāma arī izstāde „Ko vecais ozols pastāstīja” un Edgara Jukas fotogrāfijas „Visgrūtākais mums būs šīs dienas trīs. Bez gulbjiem un bez sniega debesīs!”.

Džūkstes Pasaku muzejs atrodas bijušajā Lancenieku skolas ēkā, kurā dzīvojis un strādājis skolotājs, rakstnieks, pasaku un teiku krājējs, pētnieks Anss Lerhis-Puškaitis (1859-1903). Teikas un pasakas savā darbā viņš izmantoja, lai attīstītu bērnu iztēli un domāšanu. Atjaunotajā rakstnieka viesistabā izveidota izstāde „Ciemos pie Puškaiša”.

Izstādes kuratore:

Dita Silava, Džūkstes Pasaku muzeja vadītāja

A. Džūkstes pagasts, Lancenieku skola, Tukuma novads

Džūkstes Pasaku muzeja darba laiki:

No otrdienas līdz sestdienai: 10.00 – 17.00

Sestdienās: 11.00 – 16.00

Ieejas maksa:

Skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem: 1.00 EUR

Pieaugušajiem: 1.50 EUR

Ģimenes biļete: 3.00 EUR (1 - 2 pieaugušie un 2 vai vairāk bērnu līdz 18 gadiem)