Durbes pils muzejs

Ziemassvētku laiks Durbes pilī

Otrdiena, 14.05.2013, 10:40

Uzmanību, atvērt jaunā logā. PDF

19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā joprojām pastāvēja patriarhālā tradīcija muižu īpašniekiem un kalpotājiem svinēt kopīgus svētkus. Ziemassvētki bija viena no tām svētku reizēm, kad kopā pulcējas pils īpašnieki, viņu ģimenes locekļi, draugi, pils kalpotāji, muižas ļaudis un viņu ģimenes.

Muzeja darbinieki ir iejutušies 19. gadsimta beigu Durbes pils iemītnieku tēlos un aicina arī skolēnus iejusties tā laika atmosfērā un ievērot uzvedības normas pilī. Skolēni tiek iepazīstināti ar Durbes pils iemītniekiem, pils interjeru, kā arī svētku tradīcijām. Ierodoties lielajā zālē, visi tiek sadalīti grupās un katra no tām saņem kādu uzdevumu: izgatavot Ziemassvētku rotājumus un karnevāla maskas, veidot svcītes, rotāt un degustēt piparkūkas, izliet laimes un zīlēt nākotni, iet Ziemassvētku rotaļās.iespējama Jūsu ierpiekš sagatavotu Ziemassvētku paciņu pasniegšana. Programmā iespējamas izmaiņas!

Mērķauditorija: 1. līdz 6. klašu skolēni

Norises laiks: decembris, janvāris

Norises vieta: Durbes pils

Cena: skolēniem, bērniem 7,50 EUR (no personas); pieaugušajiem 8,50 EUR (no personas). Grupā ne mazāk kā 15 personas