Durbes pils
M.Parka iela 7
Tel.: + 371 631 22633; 63122744

Durbes pilī notiks seminārs skolotājiem par skolēnu kompetenču paaugstināšanu

12. jūnijā 13:00 un 14. jūnijā 10:00 Durbes pilī projekta „Mantojuma tilts”’ ietvaros notiks seminārs skolotājiem. Tukuma muzeja darbinieki kopā ar Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolotājiem diskutēs par to, kā veiksmīgāk izmantot muzeja iespējas, lai attīstītu skolēnu kompetences. Sadarbības rezultātā plānots izveidot programmu, kas tiktu iekļauta projektā „Latvijas skolas soma”.

Durbes pilī atklās izstādi veltītu reformācijas 500. gadadienai

2. jūnijā 16:00 Durbes pilī notiks izstādes „Gaišais ceļš” atklāšana. Izstāde veltīta Reformācijas kustības 500. gadadienai. Tas ir stāsts par Tukuma pils komturu un Šlokenbekas īpašnieku Dītrihu Butlaru, viņa laikabiedriem un reformācijas laika notikumiem. Ieeja atklāšanas pasākumā - bezmaksas.

Kārļa Ķezbera atmiņu grāmatas atvēršanas svētki

2017. gada 13. maijā plkst. 17.00 Durbes pilī, M. Parka ielā 7, Tukumā, Latvijas valsts simtgades ieskaņā atvērs novadnieka – rakstnieka, žurnālista un skauta Kārļa Ķezbera (03.02.1914. Vecmokās, Latvijā – 03.12.2006. Čikāgā, ASV) atmiņu grāmatu „Ar domu par Latviju. Baltās un nebaltās dienās”.

Sākas akcija „Apceļosim Latvijas pilis un muižas”

1. maijā sākas Latvijas piļu un muižu asociācijas organizētā akcija „Apceļosim Latvijas pilis un muižas”. Līdz 28. oktobrim interesentus gaida 69  pilīs un muižās, tostarp arī Durbes pils un Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis”.

Meistarklase par senlaicīgo mēbeļu saglabāšanu mūsdienu interjeros

6., 13. un 20. maijā no 11:00 līdz 16:00 Durbes pilī Koka dizaina centrs organizē meistarklasi „Senlaicīgo mēbeļu un citu interjera priekšmetu stili - to atpazīšana, novērtēšana un saglabāšana mūsdienu interjeros”.

Ārzemēs studējošie latvieši koncertē Durbes pilī

22. aprīlī 18:00 Durbes pilī dzejas mūzikas un stāstu vakars „Ceļā pie Tevis” - veltījums Latvijas simtgadei. Uzstājas ārzemēs studējušie latvieši - tukumniece, vijolniece Aija Rēķe un pianists Eduards Grieznis, dzeju lasīs Dace Micāne - Zālīte.