Durbes pils muzejs
M.Parka iela 7
Tel.: + 371 631 22633; 63122744

Grupas “Duets Mediante” koncerts “Ar Tevi”

Piektdiena, 16.11.2018, 13:45

Kopīgu improvizāciju ceļā “Duets Mediante” radījuši svaigas, oriģinālas dziesmu aranžijas, kas vainagojušās tematiskās koncertprogrammās. 24. novembrī plkst. 16.00 Durbes pilī Tukumā notiks grupas “Duets Mediante” koncerts “Ar Tevi”.

“Mediante” ir muzikāli dinamisks duets, kas meklē harmonisku akadēmiskā smalkuma, svingam raksturīgās improvizācijas un estrādes mūzikas interpretācijas apvienojumu. Tā ir dzirkstoša vokāla un jūtīgas akordeona spēles rotaļa, kas aicina klausītāju uz brīdi atstāt aiz durvīm ikdienas rūpes un caur dziesmu izdzīvot patiesu, jautru un gaiši smeldzīgu stāstu.

“Duets Mediante” koncertprogrammā tiek apcerēta mīlestība. Plaukstošs pavasaris, tikšanās jūsma, filozofiska dziļdomība, koķeta rotaļa un silta šūpuļdziesma – tās ir tikai nedaudzas no mīlestības izpausmēm, kurām ar dzejas spalvu pievērsušies brīnišķīgie latviešu dzejnieki Imants Ziedonis, Jānis Peters un Kārlis Vērdiņš. Tad talkā nāk nepārspējamie dziesminieki Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Valts Pūce, Uldis Stabulnieks, un “Duets Mediante” ieved mūs mūzikas mīlestības karuselī, kurā veldzēties, aizdomāties un, iespējams, sastapt savu īpašo mīlestības vēsti.

Grupas mūziķi – Zane Jankuna un Māris Rozenfelds – satikušies pirms vairākiem gadiem Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolā, izstaigājuši studiju ceļus Mūzikas akadēmijā, kļūstot par mūziķiem ar personību. “Dueta Mediante” mūzikas pūra lādē ir īpaši atlasītas pērles, kas izmeklētas starp latviešu estrādes vērtībām.

Zane Jankuna ir ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā JVLMA, papildinājusi meistarību pie profesoriem ārzemēs, uzstājusies operstudijas “Figaro” operu uzvedumos un solo projektos Latvijā un ārpus tās. Sadarbojusies ar režisoriem Uģi Brikmani, Gunti Gailīti, Juri Joneli un citiem. Aktiermeistarību apguvusi pie Ināras Sluckas. Savukārt Māris Rozenfelds pašlaik studē JVLMA maģistrantūrā, ir sadarbojies ar tādiem atzītiem mūziķiem kā Sandis Šteinbergs, Kristīne Balanas un diriģentiem ar pasaules vārdu – Tenu Kaljusti, Aināru Rubiķi, Normundu Šnē, kā arī ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un kamerorķestri Sinfonietta Riga.

Ieeja – ar muzeja biļeti.