Durbes pils muzejs
M.Parka iela 7
Tukums, LV-3101
Tel.: + 371 631 22633; 63122744
Mob.: + 371 26305946
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Baltijas piļu un muižu apceļošanas akcija „Apmeklēsim Baltijas muižas - svinēsim kopā!” Latvijā sāksies ar atvērto durvju dienām

Pirmdiena, 21.05.2018, 12:14

Uzmanību, atvērt jaunā logā. PDFDrukātNosūtīt draugam

24. un 25. maijā Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros Latvijas pilīs un muižās pirmo reizi notiks Atvērto durvju dienas, ikvienam interesantam ļaujot iepazīt vēsturiskās ēkas no jauna skatupunkta.


Minētajos datumos apmeklētājiem durvis vērs arī Durbes pils, plkst. 11.00 un plkst. 15.00 piedāvājot bezmaksas ekskursijas. Iespēja apmeklēt vēsturiskās ēkas, apskatot arī parasti apmeklētājiem nepieejamas telpas - muzeja krājumu, iepazīt to nozīmīgo pagātnes lomu un uzzināt par izmantošanas iespējām mūsdienās.

Latvijas Piļu un muižu asociācija un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija, sekojot pasākuma iniciatora  -  Eiropas vēsturisko ēku asociācijas (European Historic Houses Association) iniciatīvai aicina apmeklēt Latvijas neatkārtojamo kultūras mantojumu – pilis un muižas.

Atvērto durvju dienu laikā apmeklētājiem būs iespēja kopumā iepazīties ar 37 Latvijas vēsturiskajām ēkām, to nozīmīgo pagātnes lomu un plašajām izmantošanas iespējām mūsdienās.

Ar Atvērto durvju dienām 24.maijā sāksies arī Baltijas piļu un muižu apceļošanas akcija „Apmeklēsim Baltijas muižas - svinēsim kopā!”, kas veltīta Baltijas valstu simtgadēm. Akciju organizē četras Baltijas valstu piļu un muižu asociācijas, un tajā piedalīsies 131 pils/muiža: 45 no Latvijas, 55 no Igaunijas un 31 no Lietuvas. Baltijas apceļošanas akciju uzsāks 25 Latvijas Piļu un muižu asociācijas biedri, tostarp arī Durbes pils un Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis”.


Plašāk: www.pilis.lv