Durbes pils muzejs
Tel.: + 371 631 22633; 63122744

Kamermūzikas koncerts „Kameransamblis.lv brīvdienās!” Durbes pilī

Trešdiena, 13.12.2017, 09:23

29. decembrī 18.00 Durbes pils un trio „Kameransamblis.lv” mūzikas cienītājus aicina uz kamermūzikas koncertu „Kameransamblis.lv brīvdienās”, kur uzstāsies jaunie un talantīgie mūziķi - flautiste Rūta Īzāka-Mača, pianiste Ilze Kundziņa, čellists Mārcis Kuplais.

Laiks pirms gadumijas ir īpašs, tāpēc apvienība “Kameransamblis.lv” ir izveidojusi īpašu programmu svētku noskaņās. Skanot angļu, amerikāņu, argentīniešu un čehu komponistu skaņdarbiem, mūziķi vedīs klausītājus muzikālā, brīvdienu iespaidiem bagātā ceļojumā.

Koncerta tituldarbs ir 20. gadsimta sākuma beļģu – angļu izcelsmes komponista Eižena Gūsena piecdaļīgais opuss flautai, čellam un klavierēm Pieci brīvdienu iespaidi, kam sekos mūsdienu amerikāņu komponista Daniela Dorfa skaņdarbs, Francijas un gleznotāja Kloda Monē muižas Živernī ciematā apmeklējuma rezultāts – brīnišķīga, impresionisma stilā komponēta sonatīne pikolo flautai. Latvijas koncertzālēs Živernī sonatīne skanējusi ļoti reti, Durbes pilī Tukumā to izpildīs Rūta Īzāka-Mača.

Savukārt Dāvida Popera Ungāru rapsodiju var uzskatīt, varbūt ne gluži par brīvdienu (jo šis izcilais čehu izcelsmes čellists savulaik strādāja Budapeštas konservatorijā), tad tomēr svešas zemes, temperamenta, folkloras iespaidu mūzikā. Šo virtuozo, elpu aizraujošo skaņdarbu, kurā smeldzīgas, plašas melodijas dzīvo līdzās ekstrēmai virtuozitātei, atskaņos Mārcis Kuplais.

Trio Kameransamblis.lv ar Astora Pjacolla palīdzību viesosies arī Argentīnā, izdejojot pavasari Buenosaieresā - Primavera portena un flautas, čella un klavieru salikumā atskaņotu skumjo tango Oblivion no mūzikas filmai Henrijs IV.

Tīri simboliski pēdējais programmas skaņdarbs ir Paula Dambja asprātīgais opuss Home coming. Taivāniešu tradicionālā tēma, kas skan skaņdarba sākumā, pamazām pārtop par latviešu Āvu, āvu baltas kājas, simbolizējot atgriešanos mājās.

Ieeja koncertā ar muzeja biļeti: skolēniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem - 1.50 EUR, pieaugušajiem - 2.50 EUR, ģimenes biļete - 5.00 EUR (1 - 2 pieaugušie un 2 vai vairāk bērnu līdz 18 gadiem). Vietu skaits ierobežots!

Par mūziķiem

Flautiste Rūta Īzāka-Mača ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā doc. Ilzes Urbānes flautas klasē (2008) un prof. Guntas Rasas kameransambļa klasē (2012). SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros studējusi J. Sibēliusa Mūzikas akadēmijā Helsinkos pie prof. Matti Helina (2007). Veiksmīgi piedalījusies konkursos un festivālos Latvijā, Vācijā, Itālijā un Nīderlandē. Kā soliste un orķestra mūziķe koncertējusi kamerorķestra Latvijas filharmoniķi sastāvā Latvijā, Polijā un Vācijā. Piedalījusies muzikālos projektos ar kamerorķestriem Konsonanse, Vidzemes kamerorķestris, Gaudeamus orchestra un 2011./2012. gadā muzicējusi The Moscow City Ballet orķestra sastāvā Lielbritānijā. Zināšanas flautas spēlē papildinājusi meistarklasēs pie Žana Kloda Žerāra (Francija), Karlo Jana (Luksemburga), Filipa Benuā (Nīderlande), Natālijas Gerakis (Grieķija/Vācija), Jānoša Balinta (Ungārija), Mateja Zupana (Slovākija), Vallijas Hāzes (Vācija), Konrada Hintelera (Vācija), Sāras Ņūboldas (Lielbritānija), Kārinas Levainas (ASV), Kristofa Huntgeburta (Vācija), Dietera Flurī (Austrija), Evas Amsleres (ASV) un Algirda Vizgirda (Lietuva). Meistarklasēs kameransamblī papildinājusies pie Filipa Molla (Vācija), Ievas Ošas (Latvija / Austrija), Filipa Benuā (Nīderlande), Filippo Faes (Itālija), Evas Ržeteckas (Polija), Natālijas Sakosas (Igaunija), Katerinas Engličovas (Čehija) un Kristīnes Vautersas (Beļģija). Rūta Īzāka-Mača pasniedz flautas spēli Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā.

Čellists Mārcis Kuplais ir ieguvis balvas vairāk kā 20 solo un kamermūzikas konkursos. Starptautisko panākumu dēļ bijis divas reizes ielūgts pie Latvijas prezidenta Gunta Ulmaņa. Mārcis uzstājies Eiropā, Japānā, Dienvidkorejā, Brazīlijā, Nikargvāun ASV. Kamermūziku spēlējis kopā ar Mstislavu Rostropoviču, Ivanu Monigeti, Anu Čumačenko un citiem. Kā solists spēlējis ar Academy of St. Martins in the Fields, Bāzeles simfonisko orķestri, Gruzijas nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas kamermūziķiem u.c. orķestriem. Mārcis veicis dažādus radio un CD ierakstus, starp tostarp arī Īrijā izdots disks ar čellistu Ivanu Monigeti (2011). Studējis Šveicē, Bāzeles mūzikas akadēmijā pie profesora Ivana Monigeti, kur ieguvis pedagoga, koncertmākslinieka un maģistra-solista diplomus (2002 - 2010).

Šobrīd Mārcis dzīvo Šveicē, kur ir pedagogs Binningenas mūzikas skolā un Mutences mūzikas skolā, Bāzeles sinfonietas  čellu grupas koncertmeistars, kā arī  regulāri uzstājas kā solists un dažādos kamermūzikas sastāvos.

Pianiste Ilze Kundziņa ieguvusi maģistra grādu Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā pie prof. Jura Kalnciema (solo klavierspēle), SOCRATES/ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros mācījusies arī Ķelnes Mūzikas augstskolā pie prof. Vasilija Lobanova, kā arī piedalījusies meistarklasēs pie Daniela Blumentāla (Brisele), Vilema Brona (Nīderlande), Žaka Ruvjē (Francija), Hansa-Petera Štencla (Vācija), Mati Rakallio (ASV), Bernda Geckes (Vācija). Mūziķe ir piedalījusies un ieguvusi godalgotas vietas vairākos starptautiskos pianistu konkursos Itālijā (2008), Čehijā (2005) un Francijā (2004), kā arī uzstājusies solo un kamermūzikas koncertos Latvijā, Somijā, Nīderlandē, Vācijā, ASV. Ilze Kundziņa ir pedagoģe un koncertmeistare Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā un lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vispārējo klavieru katedrā.

Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, nodibinājums “vienradzis viens” un Durbes pils.

Durbes pils

M. Parka 7, Tukums,