Durbes pils muzejs
M.Parka iela 7
Tukums, LV-3101
Tel.: + 371 631 22633; 63122744
Mob.: + 371 26305946
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

Fotogrāfam un kultūras pieminekļu pētniekam Vitoldam Mašnovskim Durbes pilī atzīmēs 75 gadu jubileju

Piektdiena, 20.10.2017, 13:39

Uzmanību, atvērt jaunā logā. PDFDrukātNosūtīt draugam

31. oktobrī 18.00 Durbes pilī tiks atzīmēta fotogrāfa un kultūras pieminekļu pētnieka Vitolda Mašnovska jubileja. Pasākumā, kura nosaukums ir „Vitolds Mašnovskis – 75 mirkļi”, būs iespēja skatīt viņa radītas fotogrāfijas, kas tapušas 50 gadu ilgā laika posma. Ieeja - bez maksas.


Vitolds Mašnovskis dzimis Tukuma novadā, Pūrē (1942). Studējis ekonomiku. Bijis Tumes ciema DDP Izpildkomitejas priekšsēdētājs, darbojies žurnālistikā, bijis Tukuma rajona laikraksta fotokorespondents un Tukuma mākslas un novadpētniecības muzeja ārštata līdzstrādnieks. Strādājis Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā kā Tukuma rajona galvenais inspektors (1993 - 2009).

V. Mašnovskis jau 50 gadus nodarbojas ar fotografēšanu. Sarīkojis vairākas personālizstādes. Viņš ir arī vairāku enciklopēdisku publikāciju autors. Visu mūžu vācis informāciju par Latvijas kultūrvēsturi, kultūras pieminekļiem, arhitektūras un mākslas vēsturi un izveidojis plašu fotoarhīvu un dokumentu krājumu, ko nodevis Herdera institūtam Mārburgā (Vācijā).

V. Mašnovskis ir ne tikai mērķtiecīgi dokumentējis Latvijas kultūrvides izmaiņas, bet arī sagatavojis bagātīgi ilustrētus enciklopēdiskus izdevumus: „Muižnieku apbedījumu memoriālā kultūra Latvijā. 16. - 20. gs.” (1. - 4.sēj., 2000) un „Latvijas luterāņu baznīcas. Vēsture, arhitektūra, māksla, memoriālā kultūra” (1. - 4.sēj.), par ko saņēmis Kultūras mantojuma Lielo balvu (2008). Patlaban tapšanas stadijā ir jauns enciklopēdiska rakstura darbs, kas veltīts muižām. Veicot apbedījumu, baznīcu un Latvijas muižu fotofiksāciju un papildinot mūsdienu attēlus ar vēsturiskajiem, V. Mašnovskis ir sagatavojis vērtīgu uzziņu materiālu, kuru nozīmību noteikti novērtēs pētnieki nākotnē.

V. Mašnovskis joprojām aktīvi strādā. Viņš ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas kolekcijas „Zudusī Latvija” līdzautors (2014) un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas projekta „Latvijas kultūras mantojums” autors, ICOMOS Starptautiskā kultūras pieminekļu un vietu saglabāšanas padomes Latvijas nodaļas - arhitektūras un kultūras vēstures eksperts, kā arī ICOM Starptautiskās muzeju padomes biedrs.

Pasākumā „Vitolds Mašnovskis – 75 mirkļi” muzikālu baudījumu sniegs duets „Pastakaste” ar koncertprogrammu "VISĀDAS MĀJAS". Dueta sastāvā ir mūziķis Andrejs Grimms („Autobuss debesīs", „Raxtu raxti", „Auļi" u.c.) un multiinstrumentāliste, folkloras zinātāja Mare P.Ābele. Koncertprogrammā tiks izmantoti visdažādākie instrumenti - dūdas, mandolīna, ģitāra, vijole, melodika (pūšamas klavieres), zvanga, kamertoni, smilšpapīrs un tukšas pudeles. „Pastakaste” savij kopā savu mūziku ar dažādu ļaužu domām par to, KAS IR MĀJAS.

alt