Durbes pils muzejs
M.Parka iela 7
Tukums, LV-3101
Tel.: + 371 631 22633; 63122744
Mob.: + 371 26305946
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

LPMA fotokonkurss „Rudens Latvijas pilīs un muižās”

Piektdiena, 13.10.2017, 12:13

Uzmanību, atvērt jaunā logā. PDFDrukātNosūtīt draugam


alt

Latvijas Piļu un muižu asociācija aicina – apceļo, fotografē un laimē! Noķer rudeni kādas muižas parkā vai pieķer pils spoku, kurš atgriezies, veļu laikam tuvojoties. Iemūžini zeltā tērpušos kokus, pēdējos siltos saules starus, īpašu gaismu, sveču siltumu, rudens veltes vai kādu citu rudens noskaņas veidotāju, kas var palīdzēt Tev tikt uz akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" noslēguma balli Jaunpils pilī! Tukuma muzejs aicina piedalīties rudens foto izaicinājumā un iemūžināt arī Durbes pili un Tukuma pilsētas vēstures muzeju „Pils tornis”.Fotogrāfijas jāiesniedz līdz š.g. 22. oktobrim.


Konkursa noteikumi

1. Vispārīgie.
1.1. Fotogrāfijas iesniedzējam obligāti ir jābūt fotogrāfijas autoram.
1.2. Fotogrāfija var būt uzņemta ar jebkādu fotokameru (digitālo, analogo) vai elektronisko iekārtu ar fotografēšanas funkciju.
1.3. Fotogrāfijas jāiesniedz līdz 22.10.2017. plkst. 23:59, nosūtot uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu ar tematu "Autora vārds uzvārds_Pils/muižas nosaukums_Rudens” un e-pastā norādītu autora vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.
1.4. Iesniedzot fotogrāfijas, autors tās bez atlīdzības nodod biedrības "Latvijas Piļu un muižu asociācija" (turpmāk – LPMA) īpašumā, kas patur tiesības iesniegto/-ās fotogrāfiju/-as izmantot savām vajadzībām. LPMA apņemas nodrošināt iesūtīto fotogrāfiju autoru autortiesību aizsardzību, publicējot fotogrāfijas, norādot autora vārdu, uzvārdu.
1.5. Viens autors drīkst iesūtīt ne vairāk kā divas fotogrāfijas.
1.6. Autoram ir jāsaglabā oriģinālais fails ar neizmainītiem EXIF datiem vai filmiņas negatīvs, lai pēc organizatora pieprasījuma varētu pierādīt, ka ir šīs fotogrāfijas autors.
1.7. LPMA saziņai ar balvu ieguvējiem izmantos e-pasta adresi, kas norādīta iesniedzot fotogrāfijas.


2. Saturiskie.
2.1. Konkursā jāiesniedz paša radīta fotogrāfija, kurā redzams kāds no akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" objektiem (interjers vai eksterjers) rudens noskaņā.
2.2. Attēlā redzamais nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošos normatīvos aktus.
2.3. Attēlā nedrīkst būt vardarbība, pornogrāfija vai cita veida aizskarošs un amorāls saturs.


3. Tehniskās prasības. 
3.1. Fotogrāfija var būt krāsaina vai melnbalta JPG formātā ne lielāka par 10 MB.
3.2. Uz fotogrāfijas nedrīkst būt nekādi datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā) vai paraksti.
3.3. Fotogrāfija nedrīkst būt digitāli ierāmēta.
3.4. Fotogrāfijas pēcapstrāde pieļaujama tikai un vienīgi attēla tehniskās kvalitātes uzlabošanai, kas nemaina un neietekmē attēla saturu.
3.5. Fotogrāfija nedrīkst būt izveidota, apvienojot vairākus attēlus.
3.6. Fotogrāfija nedrīkst būt selektīvi rediģēta (kādas detaļas vai fragmenta būtiska pārveidošana vai iekopēšana no cita attēla).
3.7. Gadījumā, ja žūrijai rodas aizdomas par konkursa tehnisko noteikumu pārkāpumu, žūrijai ir tiesības pieprasīt oriģinālu, neapstrādātu failu.


4. Vērtēšana.
4.1. Konkursam iesniegtās fotogrāfijas vērtēs žūrija, kuras sastāvā ir LPMA prezidente Emerita Gruzde (žūrijas priekšsēdētāja), viceprezidents Jānis Lazdāns, valdes locekle Asnāte Avotniece, LMS biedre, RSMT pasniedzēja un fotogrāfe Linda Ratuta, fotogrāfs Jānis Romanovskis, turismagids.lv redaktore Andra Briekmane.
4.2. Notiks arī publiskais balsojums LPMA Facebook lapā no 25.10.-01.11.2017.
4.3. Iesniegto darbu vērtēšanas kritēriji:
4.3.1. Atbilstība konkursa nolikumam;
4.3.2. Oriģinalitāte;
4.3.3. Radošums;
4.3.4. Tehniskā kvalitāte.
4.4. Izvērtējot iesniegtos darbus, tiek noteikts viens vislabākais darbs.
4.5. Vienādu punktu skaita iegūšanas gadījumā noteicošā balss ir žūrijas priekšsēdētājai.


5. Uzvarētāju paziņošana un balvas.
5.1. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti interneta vietnē www.pilis.lv un turismagids.lv 02.11.2017.
5.2. Uzvarētāji abos balsojumos balvā saņems ielūgumu 2 personām uz akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas" noslēguma balli Jaunpils pilī 25.11.2017. Par ielūgumu saņemšanu konkursa uzvarētājiem līdz 06.11.2017. jāsazinās ar LPMA.