Durbes pils muzejs
M.Parka iela 7
Tel.: + 371 631 22633; 63122744

Durbes pilī viesosies Kurzemes bruņniecības apvienības pārstāvji

Pirmdiena, 03.07.2017, 07:07

8. jūlijā 14:30 Durbes pilī viesosies Kurzemes bruņniecības apvienības pārstāvji, tajā skaitā Tukuma muzeja sadarbības partneri - Baltijas Bruņniecības apvienības  prezidents Gecs fon der Rops, Oto fon Grothuss, Peters fon der Hovens, Manfreds fon Betihers un fon der Reku dzimtas pārstāvji, kas jau vairākkārt ir viesojušies Tukumā. Pirmo reizi Durbes pili apmeklēs Butlaru dzimtas pārstāvji. Par viņu priekšteci Ditrihu Butlaru vēsta jaunā Durbes pils izstāde „Gaišais ceļš”.

Viesošanās laikā Latvijā apvienības pārstāvji apmeklēs arī hercogu kapenes Jelgavas pilī, Jaunpils pili un baznīcu, kā arī lielinieku upuru piemiņas vietu Tukuma Kalna kapos.

Sadarbība ar Kurzemes bruņniecības apvienību ilgst jau 20 gadus. Vācu bruņniecības apvienība finansējusi izstādes „Muižas laikmeta griežos” tekstu tulkošanu vācu valodā un kataloga izdošanu. Ar apvienības atbalstu 2007. gadā Tukuma Kalna kapos tika atjaunota piemiņas vieta 1919. gadā lielinieku nogalinātajiem civiliedzīvotājiem. Apbedījuma vieta bija nopostīta piecdesmitajos gados, rokot granti. Piemiņas vietas atjaunošanas procesā pētniece Inta Dišlere uzsāka 1919. gada notikumu izpēti Tukumā un izveidoja izstādi.

Tukuma muzejs ir vienīgais muzejs Latvijā, kas nodarbojas ar vācbaltu kultūrvēstures izpēti. Atjaunojot Durbes muižu, tās kungu mājas vēsturisko interjeru, veidojot izstādes, muzejs akcentē vācbaltu kā Latvijas saimnieciskās, politiskās un sociālās, kā arī kultūras vēstures neatņemamas sastāvdaļas nozīmību un katrā izstādē mēģina atrast jaunus līdz šim nepētītus aspektus.