Durbes pils
M.Parka iela 7
Tel.: + 371 631 22633; 63122744

Durbes pilī notiks seminārs skolotājiem par skolēnu kompetenču paaugstināšanu

Piektdiena, 09.06.2017, 11:03

12. jūnijā 13:00 un 14. jūnijā 10:00 Durbes pilī projekta „Mantojuma tilts”’ ietvaros notiks seminārs skolotājiem. Tukuma muzeja darbinieki kopā ar Tukuma Raiņa ģimnāzijas skolotājiem diskutēs par to, kā veiksmīgāk izmantot muzeja iespējas, lai attīstītu skolēnu kompetences. Sadarbības rezultātā plānots izveidot programmu, kas tiktu iekļauta projektā „Latvijas skolas soma”.

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas skolēnu. Līdz ar 2018.gada septembri, tā sniegs iespēju ikvienam mūsu valsts skolēnam klātienē izzināt un pieredzēt mācību programmā ietvertās Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazīt zinātniskos sniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Projekta „Mantojuma tilts” mērķis ir izstrādāt un ieviest jaunas muzejpedagoģiskā darba metodes muzejos, kā arī veicināt ciešāku skolu, muzeju un citu kultūras institūciju sadarbību Somijā, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Projekta ideja saistīta ar minēto valstu simtgades svinībām, jo laikā no 1917. gada decembra līdz 1918. gada novembrim – Somija, Igaunija, Lietuva un Latvija svinēs valsts 100. pastāvēšanas gadadienu. Tukuma muzejs projektā iesaistījies, lai dalītos ar uzkrāto pieredzi kultūrvēsturiskās vides izglītības metožu, tostarp „Ceļojums laikā” pielietošanā un iegūtu jaunas zināšanas tieši vispārizglītojošo skolu pedagogu apmācības organizēšanā.

Uzziniet vairāk par projektu "Mantojuma tilts" šeit