Tukuma Muzejs

Sarunas par varonīgiem vīriem

22. martā plkst. 13.00 Durbes pilī notiks sarunas par varonīgiem vīriem, kas  atbrīvoja Tukumu un Kurzemi no lieliniekiem 1919. gadā. Dr.h.c. Intas Dišleres priekšlasījums „Lielinieku laiks Tukuma novadā. 04.01.- 15.03.1919” un izstādes „Par Dzimteni un Latviju” apskate kopā ar autori I. Dišleri.

Pastariņa muzejā svinēs pavasara saulgriežus

23. martā plkst. 13.00 Pastariņa muzejā atzīmēs Pavasara saulgriežus latviskās tradīcijās. Apmeklētāji aicināti izzināt saulgriežu tradīcijas, piedaloties pavasara modināšanā - saukt putnus, dziedāt spēka dziesmas un šūpoties.

Pasaku lasīšanas vakars ģimenēm

23. martā plkst. 18.00 Džūkstes Pasaku muzejā notiks pasaku lasīšanas vakars ģimenēm „Pasakas atgriežas mājās”. Mazāki un lielāki apmeklētāji aicināti klausīties un pašiem lasīt vai stāstīt Ansa Lerha-Puškaiša oriģinālās pasakas, kā arī Džūkstes un Latviešu tautas pasakas.

Par Latvijas vēstures notikumiem skolēniem stāstīs seniori

27. martā plkst. 13.00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” Tukuma pensionāru biedrība organizē pasākumu „Mūsu stāsti Latvijai”. Seniori iestudētā uzvedumā stāsta par dažādiem Latvijas vēstures notikumiem - piedzīvoto deportācijās, leģionā, barikādēs un citos notikumos.

Izstāde „Ceļojums” - Guntas Frīdenbergas digitālā māksla un Sanitas Pūciņas tērpi

No 16. marta Mākslas galerijā „Durvis” skatāma izstāde „Ceļojums” - ārstes Guntas Frīdenbergas digitālās mākslas darbi un modes dizaineres Sanitas Pūciņas tērpi. Izstāde līdz 25. aprīlim. Ieeja bezmaksas.