Restauratori atklāj Lestenes baznīcas restaurācijas nianses

Piektdiena, 20.10.2017, 07:58

19. oktobrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā profesionāli un topošie restauratori, Lestenes baznīcas atbalstītāji, interesenti tikās izstādē "Ak, svētā Lestene!", lai sastaptu Lestenes baznīcas iekārtas restauratorus. Pasākums izraisīja necerēti lielu interesi, tādēļ nācās saspiesties uz krēsliem ciešāk.

alt

Pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklāja Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola. Ieradusies pasākumā bija gandrīz visa restauratoru komanda: Gunārs Grīnfelds, Zinaida Grīnfelde, Līga Jansone, Ivars Ķivulis, Gundega Liepa, Inese Mežkaze, Vilnis Līdaka. Kā restaurācijas process norisinās, kādas tehnikas un materiāli pielietoti, kā notikusi līdz šim atjaunotās iekārtas uzstādīšana baznīcā, stāstīja un rādīja restaurators - vecmeistars Gunārs Grīnfelds.

alt

Savukārt par Latvijā atjaunotajiem baznīcu interjeriem plašu informāciju izklāstīja Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

alt
Pasākuma noslēgumā Lestenes baznīcas atjaunošanas fonda valdes pārstāvis Jurģis Klotiņš informēja par Lestenes baznīcas atjaunošanas fonda rīkoto akciju #RadiTālāk, kur sabiedrība aicināta ar ziedojumiem atbalstīt Lestenes baznīcas interjeru, it īpaši altāra, figūru un detaļu restaurāciju Kā informē Lestenes baznīcas atjaunošanas fonda valdes priekšsēdētāja Sabīne Branta, restaurējamās figūras un to restaurācijas izmaksas varētu sasniegt teju 45000 EUR. Piemēram, sv. Pētera figūras izmaksas ir 4500 EUR, Mozus - 4500 EUR EUR, sv. Jāņa - 10000 EUR. Ir zināms, ka pirmās figūras - eņģeļa, kas atrodas virs portāla dzegas -,restaurācija notiek ar Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa atbalstu. Plašāka informācija par akciju Lestenes baznīcas atjaunošana, lestenesbaznī Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

alt
Lielās apmeklētāju intereses dēļ izstāde „Ak, svētā Lestene!” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pagarināta līdz 2017. gada 25. oktobrim. Ieeja - bez maksas.

Tukuma muzejs izsaka milzīgu pateicību bibliotēkai un tās darbiniekiem par atsaucību izstādes eksponēšanā un pasākuma rīkošanā!

Vairāk par izstādi http://ej.uz/izstadeaksvetalestenelnb

Plašāka informācija par pasākumu sekos laikrakstā "Neatkarīgās Tukuma Ziņas"