Tukuma muzejs aicina uz tikšanos ar Lestenes baznīcas iekārtas restauratoriem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Trešdiena, 11.10.2017, 13:11

19. oktobrī pl. 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (2. stāvā) notiks sarunas par Lestenes baznīcas iekārtas atjaunošanas gaitu un tikšanās ar restauratoriem. Pasākums notiek Tukuma muzeja ceļojošās izstādes „Ak, svētā Lestene!” ietvaros.

Lestenes baznīcas kancele un altāris atjaunots no Rundāles pils muzejā saglabātajām iekārtas detaļām, pēc fotogrāfijām rekonstruējot zudušos fragmentus. Tajā piedalās uzņēmuma „Rokajs” restauratori un Rundāles pils muzeja restaurators – vecmeistars Vilnis Līdaka un muzeja speciālists Sandis Noviks. 2016. gada vasarā baznīcā atgriezās altāra konstrukcija, bet rudenī – restaurētā kancele. 2017. gadā tiek restaurētas altāra centrālās kompozīcijas – Jēzus Golgātas grupas figūras. Altāra fona gleznojumu, izmantojot Zemītes baznīcas gleznojumu koloristiku, rekonstruējusi restauratore Līga Jansone, jo pati Lestenes baznīcas altārglezna nav saglabājusies.

Pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā atklās Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola. Kā restaurācijas process norisinās, pieredzē dalīsies Gunārs Grīnfelds, Zinaida Grīnfelde, Līga Jansone, Ivars Ķivulis, Gundega Liepa, Inese Mežkaze. Savukārt par Latvijā atjaunotajiem baznīcu interjeriem uzstāsies Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Pasākuma ietvaros tiks atklāta arī Lestenes baznīcas atjaunošanas fonda īpašā akcija, kur sabiedrība aicināta ar ziedojumiem atbalstīt Lestenes baznīcas interjeru, it īpaši altāra, figūru un detaļu restaurāciju. Kā informē Lestenes baznīcas atjaunošanas fonda valdes priekšsēdētāja Sabīne Branta, restaurējamās figūras un to restaurācijas izmaksas varētu sasniegt teju 45000 EUR. Piemēram, sv. Pētera figūras izmaksas ir 4500 EUR, Mozus - 4500 EUR EUR, sv. Jāņa - 10000 EUR. Ir zināms, ka pirmās figūras - eņģeļa, kas atrodas virs portāla dzegas -,restaurācija notiek ar Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa atbalstu.

Tukuma muzeja ceļojošā izstādē „Ak, svētā Lestene!” sendienu fotogrāfijas uzbur vīziju par kādreizējo baznīcas iekštelpu greznību, atspoguļo vēsturiskos notikumus, kā arī sniedzot ieskatu baznīcas kokgriezumu restaurācijas gaitā. Izstāde Latvijas Nacionālās bibliotēkas ātrija galerijā (5. stāvā) skatāma līdz 2017. gada 20. oktobrim. Ieeja - bez maksas.

Ņemot vērā ierobežoto vietu skaitu, pasākums notiek ar iepriekšēju pieteikšanos.

Detalizētāka informācija par figūru un detaļu restaurāciju pieejama, sazinoties e-pastā lestenesbaznī Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

Izstādes darba laiki:

P. - Pk. 9:00 - 20:00, S. un Sv. 10:00 - 17:00

Foto ar Gunāru Grīnfeldu, Ivaru Ķivuli, Vilni Līdaku atjaunošanas darbu laikā, 2016. gads.

Attachments:
Download this file (Tiksanas_ar_restauratoriem_LNB_relize.doc)Preses relīze[ ]298 Kb