Memoriālo muzeju apvienība viesosies Tukuma muzejā, lai diskutētu par ekspozīcijām un apmeklētāju prasībām

Pirmdiena, 03.07.2017, 05:53

8. jūlijā Džūkstes Pasaku muzejā un Pastariņa muzejā viesosies Memoriālo muzeju apvienības pārstāvji vasaras seminārā „Memoriālo muzeju ekspozīciju autentiskums un modernās sabiedrības pamatprasības”. Tā laikā spriedīs par muzeja apmeklētāju prasībām pret vēsturiskajām ekspozīcijām un to eksponēšanu mūsdienās.

Kādi jauni profesionāli izaicinājumi ir muzeju speciālistiem? Cik elastīgi spēj pieņemt un integrēt muzeja ekspozīcijās jaunās vēsmas, zināšanas un tehnoloģijas? Cik tālu muzeji ir gatavi iet modernās pasaules pavadā? Kur ir tā robeža, kas jānovelk, domājot par autentiskiem vēsturiskiem materiāliem, to vērtību un modernā cilvēka prasībām, lai muzeja darbinieki nejustos kā dinozauri?

Latvijas memoriālo muzeju darbinieku vasaras semināri notiek jau 15 gadus, tādā veidā dodot iespēju autentiskajā vidē izvērtēt muzeju problēmas, analizēt un, piesaistot kompetentus lektorus, sniegt teorētiskās zināšanas.

Pirmais seminārs notika F.Bārdas muzejā „Rumbiņi”, kad aktuāls bija akreditācijas process un ar to saistītās problēmas Latvijas memoriālajos muzejos. Semināri ir notikuši Raiņa muzejā „Jasmuiža”, Alūksnes novadā, A. Brigaderes muzejā „Sprīdīši”, J. Jaunsudrabiņa „Riekstiņos”, Raiņa “Berķenelē” Daugavpils rajonā, Vecpiebalgas novadā, P. Upīša muzejā Dobelē, E. Veidenbauma muzejā „Kalāči”.

Apvienību veido seši muzeji: Jāņa Akuratera muzejs, Krišjāņa Barona muzejs, Raiņa un Aspazijas muzejs (tai skaitā Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros, Raiņa muzejs „Jasmuiža”, Raiņa muzejs „Tadenava”), Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Andreja Upīša memoriālais muzejs ar tā filiālēm Rīgā un Skrīveros, Ojāra Vācieša muzejs.